SON TV

O Emniyet Müdürü yaşamını yitirdi

Elazığ, Kocaeli, Konya ve Denizli’de İl Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürüten Hüseyin Namal 62 yaşında hayatını kaybetti.

O Emniyet Müdürü yaşamını yitirdi

Elazığ, Kocaeli, Konya ve Denizli’de İl Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürüten Hüseyin Namal 62 yaşında hayatını kaybetti. Hüseyin Namal’ın cenazesinin Pazar günü memleketi Eskişehir Esentepe Mahallesi, Hacı Kadir Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

HÜSEYİN NAMAL KİMDİR?

1957’de Eskişehir’de doğdu. Polis Akademisi’nden mezun olan Namal, Bağdat Büyükelçiliği Güvenlik Ataşeliği ve değişik yerlerde emniyet amirliği görevlerinde bulundu.

“Terör Ortamında Halk Desteği” konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gören Namal, sırasıyla emniyet müdür yardımcılığı, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü, APK uzmanlığı, emniyet başmüfettişliği yaptı.

10 Aralık 2003’te Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Namal, daha sonra Kocaeli’nde yaklaşık 4 yıl emniyet müdürlüğü görevinde bulundu.

Ocak 2009’da Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Hüseyin Namal, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek’in yerine Ekim 2019’da geçici olarak İstihbarat Daire Başkanlığına atanmıştı. Bir süre vekâleten bu görevi yürüten Namal, Konya Emniyet Müdürlüğü’nün ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne atanmış, 2016 Ekim ayında ise Polis Başmüfettişliği’ne atanmıştı. Namal evli ve 2 çocuk babasıydı.