SON TV

Ökse otu kansere karşı koruyor! İşte Ökse otunun faydaları…

Merhem ve çay olarak tüketilen Ökse otu yüzyıllardır çeşitli hastalıklarda şifa için kullanılıyor. Birtakım kanser ilaçlarında bile kullanıldığı söylenen Ökse otunun faydalarını duyunca siz de çok şaşıracaksınız. Ökse otu aynı zamanda çekem otu olarak da bilinir. İşte ökse otunun daha önce duymadığınız faydaları…

Ökse otu kansere karşı koruyor! İşte Ökse otunun faydaları…

Ökse otu, sayısız şifalı bitkiden sadece bir tanesi… Kanser ve tansiyon başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılan ökse otunun faydaları saymakla bitmiyor. İşte ökse otunun faydaları…

Ökse otunun faydaları eski inançlarda reçetelerde ilaç olarak kullanılmaktaydı. Ökse otunun faydaları henüz herkes tarafından tam olarak bilinmiyor. Ökse otu, kanser, diyabet, sinir sistemi, restoratif anksiyete, kan basıncı, inflamasyon, bağışıklık, horlama gibi birçok hastalığı tedavi edici özellikleri bulunuyor.

Ökse otu olarak da bilinen ökse otunun, çeşitli hastalıklara iyi gelmesi ve şifa amaçlı kullanılması açısından son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Genellikle Türkiye Bulgaristan ve Arnavutluk’ta yetişen ökse otunun iyi geldiği hastalıklara siz de çok şaşıracaksınız.

ANTİ BAKTERİYEL

Üst solunum yolu hastalıklarını sıklıkla yaşayan kişilerin düzenli olarak tüketmesi gereken bir çaydır. İçerdiği ferahlatıcı ve anti bakteriyel maddeler sayesinde boğazdaki enfeksiyona neden olan zararlı hücrelerin sayısını azaltır.

KANSERLE MÜCADELE EDER

Ökse otu kanser karşıtı aktiviteye sahiptir. Kemoterapi sonrasında hastalarının durumunu hafifletmek için yardımcı olur. Ayrıca, ökse otu kanser hücrelerinin ölümüne de neden olur. Ökse otunun kanser tedavisinde etkili olmasının nedenlerinden biri de bağışıklık sistemini güçlendirip vücudun hastalıklara karşı korumasıdır.

TANSİYONU DENGELER

Ökse otu, insanları etkileyen hipertansiyon üzerinde ölçülebilir bir etkisi vardır. Hipertansiyonu azaltarak felç, kalp krizi ve koroner kalp hastalığını önlemeye yardımcı olur. Tansiyonun yükselmesini de düşmesini de engeller.

DİYABETE İYİ GELİR

Günde 2-3 bardak içilen ökse otu çayı kandaki şeker seviyelerini düşürür. Ayrıca, insülin üretimini yönetir.

İLTİHAPLANMALARLA MÜCADELE EDER

Ökse otunun doğal bir anti inflamatuardır. Artrit ve diğer eklem ağrılarına neden olan enflamasyonu hem iç hem de dıştan tedavi eder. Anti inflamatuar yeteneği sayesinde ökse otu, sindirim ve mide ağrılarının da hafifletilmesine yardımcı olur.

ÜST SOLUNUM YOLLARINA İYİ GELİR

Solunum sistemindeki tahrişi azaltır. Öksürük, boğaz ağrısı, bronşit ve göğüs sıkışmasını tedavi etmek için de kullanılır.

STRESE İYİ GELİR

Ökse otu, uykusuzluk, anksiyete, stres ve depresyon gibi hastalıklara sahip olanların sinir sistemini rahatlatır, stres hormonlarını azaltır.

KANAMALARI DURDURUR

Burun, akciğer ya da bağırsak kanamanız varsa, ökse otu çayı hemostatik etkisi sayesinde kanamayı durduracaktır. Günde 1 fincan ökse otu çayı içebilirsiniz.

UYKU PROBLEMLERİNE İYİ GELİR

Uykusuzluk ve huzursuzluk probleminiz varsa, ökse otuyla hazırlanan çaylar bu duruma çözüm olacaktır. Ökse otu, sinir sisteminde yatıştırıcı bir etki göstererek dinlendirici bir uyku uyumanıza yardımcı olmaktadır.

REGL AĞRILARINA İYİ GELİR

Ağrılı ve kramplı regl dönemi geçiriyorsanız, ökse otu çayı regli döneminde yaşadığınız gerginliği ve krampları rahatlatacaktır.

EN UYGUN KULLANIM ŞEKLİ

Kullanım açısından ökse otu, en sık şekilde çayı yapılarak tüketilir. Çiğ olarak tüketilmesi nöbetlere neden olduğundan uzmanlar tarafından önerilmeyen bir yöntemdir. En uygun kullanım şekli, kurutulmuş şekilde alınan ökse otunu kaynar su içerisinde bekletip, süzdükten sonra çayını içmektir. ökse otunun yaprak ve sap kısmı tüketilebilir nacak meyveleri zehirlidir ve ağız yoluyla tüketilmesi halinde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: