SON TV

Okulda Suriyeli göçmene saldıran İngiliz genç mahkemeye çıkacak

İngiltere'de bir okulda 15 yaşındaki Suriyeli genci yere yatıran, ardından yüzüne su döken aynı okuldan saldırgan mahkemeye çıkarılacak. Saldırıya uğrayan Suriyeli gencin ve ailesinin, iki yıl önce Birleşmiş Milletler yardımıyla İngiltere'de yaşamaya başladığı bildirildi

Okulda Suriyeli göçmene saldıran İngiliz genç mahkemeye çıkacak

İngiltere’nin Huddersfield kentinde, Suriyeli bir göçmen gencin okulda bir öğrenci tarafından saldırıya uğradığını gösteren görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından, 16 yaşındaki genç hakkında, hukuki süreç başlatıldı.

Sosyal medyada pek çok kez paylaşılan görüntülerde, 15 yaşındaki Suriyeli gencin Huddersfield şehrindeki bir okulda önce yere yatırıldığı, ardından yüzüne su döküldüğü görünüyor.

Yerel polis, görüntülerin 25 Ekim’de Almondbury Mahalle Okulu’ndaki öğle yemeği arasında çekildiğini duyurdu. (Görüntüler için tıklayın )

Polis, ilk yaptığı açıklamada, “ırkçı bir saldırı iddiasının” araştırıldığını söylemişti.

Polis, ismi açıklanmayan ve saldırıyla suçlanan gencin, mahkemeye çıkarılmayı beklediğini de kaydetti.

AİLE İÇİN 80 BİN STERLİN TOPLANDI

15 yaşındaki çocuğa ve ailesine yardım amacıyla kurulan bir internet sitesi aracılığıyla ise 80 bin sterlin (yaklaşık 540 bin Türk Lirası) toplandı.

Guardian gazetesi, Suriyeli gencin ve ailesinin, iki yıl önce Birleşmiş Milletler yardımıyla İngiltere’de yaşamaya başladığını aktardı. Gazete, ailenin bu kararı, akrabalarının Beşar Esad yönetimi altında işkence uğradıktan ve öldürüldükten sonra aldıklarının iddia edildiğini yazdı.

AİLE YENİDEN GÖÇ ETMEYİ DÜŞÜNÜYOR

Huddersfield Examiner gazetesine konuşan bir kişi, gencin ve kız kardeşinin sürekli olarak kötü muameleye maruz kaldıkları için ailenin yeniden taşınmayı düşündüğünü söyledi.

Huddersfield şehrinden milletvekili Barry Sheerman, Twitter’dan paylaştığı mesajında, çocuğun ve ailesinin yanında olduğunu ve görüntüleri “kesinlikle şoke edici” bulduğunu açıkladı.

ETİKETLER: