SON TV

Osmanbey’deki esnafı 25 milyon dolar dolandıranlara dava!

İstanbul Şişli'de Osmanbey esnafını 25 milyon dolar dolandıran İşlem Döviz’in ortaklarından Erol Hacıosmanoğlu baskınla yakalandı. Şüpheli hakkında Ağır Ceza'da iddianame hazırlandı.

Osmanbey’deki esnafı 25 milyon dolar dolandıranlara dava!

İstanbul Şişli’de topladığı 25 milyon dolarla kayıplara karışan İşlem Döviz’in ortaklarından Erol Hacıosmanoğlu baskınla yakalandı. Ağır Ceza Mahkemesi’nde de dava açıldı.

Haziran ayında kapısına kilit vuran ve piyasayı yaklaşık 25 milyon dolar dolandıran İşlem Döviz’in sahipleri hakkında başlatılan soruşturmanın ardından dava açıldı. Osmanbey’de 20 yıldır faaliyet gösteren İşlem Döviz, haziran ayı başında sessiz sedasız kapısına kilit vurmuştu. Birçok esnafın İşlem Döviz’e paralarını yatırdığı ortaya çıkmış ve piyasayı yaklaşık 25 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen döviz bürosunun sahipleri Ahmet Ali Demirkapı ve Erol Hacıosmanoğlu firar etmişti.

Ahmet Ali Demirkapı

MAĞDURLAR SAVCILIKTA

Dolandırıcılığın ortaya çıkması ardından onlarca vatandaş İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, döviz bürosunun sahiplerinden şikayetçi olmuştu. İstanbul Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu dan, olayla ilgili soruşturma başlattı. Yakalama kararı çıkarılan Erol Hacıosmanoğlu, 28 Ağustos’ta Şile’de bulunan bir adrese yapılan baskınla yakalandı. Hacıomanoğlu’yla birlikte döviz bürosunda broker olarak çalışan Mustafa Çelik tutuklanırken, Musa Çakır adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştı. Ali Demirkapı ise hâlâ yakalanamadı.

Erol Hacıosmanoğlu – İşlem Döviz

Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt tarafından, Erol Hacıosmanoğlu ve diğer iki çalışan hakkında iddianame düzenlendi. Hazırlanan iddianamede 20 müşteki yer alırken, döviz bürosu sahiplerinin Osmanbey esnafını nasıl dolandırdığı anlatıldı. İddianamede, şüphelilerin önce bölgede ticari güven sağladıkları, oluşturdukları ticari güvenle esnaflardan döviz alıp satıp kâr elde edecekleri mizanseniyle para topladıkları anlatıldı. Yine büro sahiplerinin paraların bir kısmını geri vererek suçun ortaya çıkmasını önledikleri kaydedildi. Erol Hacıomanoğlu’yla birlikte döviz bürosunda çalışan, Mustafa Çelik ve Musa Çakır hakkında, “Güveni kötüye kullanma ve serbest meslek sahibi kişilerin dolandırıcılığı” suçundan dava açıldı.

Kaynak: Sabah

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: