SON TV

ÖSYM’den Covid-19 hastası öğrencileri ilgilendiren YKS kararı

ÖSYM'den Covid-19 Durumu Olan 2020-YKS Adaylarının Dikkatine başlıklı bir duyuru yayınlayarak Covid-19 hikayesi bulunan öğrencilerin dilekçeyle durumlarını bildirmeleri istendi. Söz konusu adayların ayrı sınav salonlarında sınava alınacağı açıklandı.

ÖSYM’den Covid-19 hastası öğrencileri ilgilendiren YKS kararı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2020-YKS) katılacak adaylardan; kesin Covid-19 tanısı olan adaylar, kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanmasının ardından karantina sürecinde olan adaylar, kesin Covid-19 vakası ile temastan dolayı karantina sürecinde olan adaylar, Covid-19’u düşündürecek şikâyetlere sahip adaylar için açıklama yaptı.

KORONAVİRÜS HİKAYESİ OLAN ÖĞRENCİLER AYRI BİNALARDA SINAVA ALINACAK

ÖSYM Başkanlığı, söz konusu durumlardaki öğrencilerin sınav merkezlerinde hazır bulundurulan yedek sınav binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacağını bildirdi.

kesin Covid-19 tanısı olan adaylar, kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanmasının ardından karantina sürecinde olan adaylar, kesin Covid-19 vakası ile temastan dolayı karantina sürecinde olan adayların durumlarını detaylı olarak anlattıkları dilekçeyi doldurarak belgeleriyle birlikte “[email protected]” e-posta adresine göndermeleri istendi. ÖSYM’nin sitesinde Covid-19 durumu olan adayların dolduracağı genel amaçlı dilekçenin bir örneği de gösterildi.

ÖSYM'den Covid-19 hastası öğrencileri ilgilendiren YKS kararı

ETİKETLER: