SON TV

Özal Ailesi’nden Binali Yıldırım’a destek

Tansu Çiller ve Mehmet Ağar’dan sonra AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’a bir destek de Özal ailesinden geldi. Semra Özal ilk kez bir adaya doğrudan destek verdiğini açıkladı.

Özal Ailesi’nden Binali Yıldırım’a destek

8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal ve ailesi, ilk kez bir adaya desteğini basın yoluyla açıkladı. Semra Özal, doğma büyüme bir İstanbullu olarak AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım’la tanışmadıklarını ancak İstanbul’a iyi hizmet edeceğinden emin olduğunu belirtti.

“Herkes sosyal medyada fikrini yazıyor, ben de görüşlerimi açıklamak istedim” diyen Semra Özal şunları söyledi: “Tayyip Bey’i çok beğeniyorum. Akıllı, pratik zekâsı olan biri. Onun kendine uygun olarak seçtiği Binali Bey’in de çok doğal, özü sözü bir olduğunu, İstanbul’a layık bir başkan olacağını düşünüyorum.”

POZİTİF VE HOŞGÖRÜLÜ

Efe Özal da bir anısını anlatarak desteğinin nedenini anlattı: “Devlet ilk olarak babamın da içinde olduğu bürokratları yurtdışına yollamak istiyor. İngilizceleri yok. İlk defa uçağa binip Amerika’ya gidiyorlar. Hostes geliyor, bir şeyler soruyor. Kimse anlamıyor. Bütün herkes hostese ‘No, no, no’ diye cevap veriyor, bir tek babam ‘yes’ diyor. Meğer hostes, ikram soruyormuş. Hepsi aç kalıyor, bir babam yiyip içiyor. Neden biliyor musunuz? O her şeye olumlu yanından bakardı, ‘no’ yerine ‘yes’ demesi bu yüzdendi. Bence Binali bey de öyle. Pozitif ve hoşgörülü.”