SON TV

Pamukkale Turizm de konkordato istedi

56 yıl önce kurulan ve 600 otobüsüyle 15 milyon yolcuya hizmet veren Pamukkale Turizm nakit akışındaki problemler ve borçların ödenebilmesi için 3 ay geçici mühlet aldı, konkordato başvurusunda bulundu

Pamukkale Turizm de konkordato istedi

Pamukkale Turizm resmi sitesinden yapılan açıklamada, “İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi.” denildi.  Seferlerin normal seyrinde yapılacağı belirtildi.

Pamukkale Turizm konkordato talebinde bulundu. 1962 yılında, TBMM 1. dönem milletvekili Hacı Mazlum Bababalım’ın torunları tarafından kurulan şirket İzmir Ticaret Mahkemesi’ne başvurdu ve Pamukkale Turizm için üç aylık geçici mühlet verildi. Konkordato kapsamında şirkete bağlı iki iştirak de bulunuyor.

Şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atanırken, Pamukkale Turizm resmi sitesinden bir açıklamada bulundu.

ŞİRKETİN 600 OTOBÜSÜ VAR

600 otobüsü olan şirketin Ekonomik şartların zorluğuna ve seferlerin normal seyrinde süreceğine vurgu yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız 3500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız ve yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir. Seferlerimizde hiçbir değişiklik olmayıp normal seyrinde devam edecektir.

Pamukkale Turizm yetkilileri 15 milyona yakın yolcusu bulunan şirketin nakit akışında problem yaşadığı ve borçların sorunsuz bir şekilde ödenebilmesi için vadeli konkordato ilan edildiğini belirtti.

ETİKETLER: