SON TV

POMEM 2019 polislik mülakat sonuçları açıklandı! 2019 POMEM polislik mülakat sonuçları sorgulama sayfası

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan 23'üncü Dönem POMEM polislik giriş sınavı sonuçları belli oldu. POMEM polislik mülakatlarına giren adaylar şimdi POMEM mülakat sonuçlarını sorgulama ekranını araştırıyor. İşte POMEM 23. dönem polislik mülakat sonuçlarına dair detaylar...

POMEM 2019 polislik mülakat sonuçları açıklandı! 2019 POMEM polislik mülakat sonuçları sorgulama sayfası

POMEM polislik mülakat sonuçları 2019 polis adayları tarafından günlerdir merakla bekleniyordu. Gelen son dakika haberine göre 23. dönem POMEM 2019 polislik mülakat sonuçları Polis Akademisi (PA) resmi internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Yazılı sınav aşamasını başaran ve mülakat sonuçlarına göre de başarılı olan adaylar Akademi’ye girmeye hak kazanacak.

POMEM polislik mülakat sonuçlarının açıklanması ile birlikte adaylar, POMEM 2019 mülakat sonuçları sorgulama sayfasını araştırıyor. İşte 23. dönem polis adayları için mülakat sonuçları sorgulama sayfası…

Polislik mülakatına giren 23. dönem polis memuru adayları büyük bir merakla POMEM polislik mülakat sonuçlarını bekliyordu ve beklenen sonuçlar geldi. POMEM mülakat sonuçları açıklandı. 23. dönem POMEM mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla binlerce polis adayı internette sonuç sorgulama işlemlerine başladı.

POMEM POLİSLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar sınav sonuçlarını, Emniyet Genel Müdürlüğünün “https://www.egm.gov.tr” internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının “http://www.pa.edu.tr” internet sitesinden vatandaşlık numaraları ve e-Devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek.

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI

POMEM PUAN HESABI NASIL YAPILIYOR?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının yüzde 25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının yüzde 25’i ve mülakat sınavı puanının yüzde 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.

Adaylar sınav sonuçlarını, Emniyet Genel Müdürlüğünün “https://www.egm.gov.tr”? internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının “http://www.pa.edu.tr” internet sitesinden vatandaşlık numaraları ve e-Devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek.

Sınavı asıl olarak kazanan adayların intibak eğitiminin başlayacağı 18 Mart 2019 günü saat 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM’lerde hazır bulunmaları gerekiyor.

POMEM’e geçici kayıt sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

Adaylara, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve yazılı tebligat yapılmayacak.

ETİKETLER: