SON TV

Pompeo’dan Cemal Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada "Türkler ve Suudiler Kaşıkçı'nın kaybolmasını ciddiye alıyor. Kaşıkçı olayını ciddiye aldığımızı Türklere de Suudilere de ilettik" ifadelerini kullandı

Pompeo’dan Cemal Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan’nın İstanbul Başkansolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha  haber alınamayan Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili Beyaz Saray’da açıklama yaptı.

Suudi Arabistan ve Türkiye’yi ziyaretinin ardından Beyaz Saray’da basın mensuplarına konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Türkler ve Suudiler Kaşıkçı’nın kaybolmasını ciddiye alıyor. Kaşıkçı olayını ciddiye aldığımızı Türklere de Suudilere de ilettik” dedi.

SUUDİ ARABİSTAN’LA UZUN SÜREDİR STRATEJİK İLİŞKİLERİMİZ VAR

ABD Başkanı Donald Trump’ı Suudi Arabistan ve Türkiye’ye yaptığı ziyaret konusunda bilgilendirdiğini vurgulayan Pompeo, “ABD karşılık vermeden önce soruşturma için birkaç gün daha zaman veriyor. Suudi Arabistan’la uzun zamandır stratejik ilişkilerimiz olduğunun bilinmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GÜVENCE VERDİ

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın soruşturmanın sonucunu Suudilerle paylaşacağı konusunda güvence verdiğini söyledi.