SON TV

Provakotör Tanal’a İçişleri Bakanlığından sert tepki

Muğla'daki Akbelen Ormanları'nda yapılan termik santral için ağaçların katledildiğine ilişkin algı operasyonu başlamıştı Provokasyonların başını çeken isimlerin arasında yer alan CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, bölgede Genel bilgi toplama ve kimlik kontrolü yapan jandarma personelini eşkıya diyerek kovalamıştı. İçişleri Bakanlığı Jandarma’nın kanun ordusu olduğuna vurgu yaparak milletvekili hakkında hukuki süreç başlatıldığını açıkladı.

Provakotör Tanal’a İçişleri Bakanlığından sert tepki

Muğla’nın Milas ilçesinde, yerli linyitten elektrik üreten Yeniköy Kemerköy termik santrallerinin maden sahasının genişletilmek istenmesi CHP ve yandaşları tarafından provokasyon malzemesi yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dahil olduğu sözde çevreci grup, bölgeye giderek eylem başlattı. CHP heyetiyle bölgeye giden Kılıçdaroğlu, umduğunu bulamayıp eylemcilerin hedefi haline geldi.

MAHMUT TANAL JANDARMAYA SALDIRDI
Bugün de parti adına provokasyonları sürdüren isim CHP’li Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal oldu. Tanal, bölgede kimlik kontrolü yapan jandarma personeliyle tartıştı. Jandarma astsubayının, “İçeri girenlerden aranan şahıs var mı yok mu bunu ben nereden bileceğim?” sözlerine öfkelenen Tanal, “Fişleme yapamazsınız bana kararı gösterin” diyerek jandarmanın elindeki kimlik bilgilerinin yazılı olduğu kağıdı almaya çalıştı. Jandarmanın elindeki belgeyi almaya çalışan Tanal, bölgeden uzaklaşan personeli ‘eşkıya’ olarak niteledi ve kovalayarak yakalamaya çalıştı. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

İÇİŞLERİNDEN SERT TEPKİ
İçişleri Bakanlığı’ndan Tanal‘a sert tepki geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada “Kahraman Jandarma Teşkilatımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettikleri gibi bir “kanun ordusudur” ve 184 yıldır eşkıyalarla mücadele etmektedir. Etmeye de devam edecektir. Görevini yapan Jandarmamıza “eşkıya” diyen milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır” denildi.