SON TV

PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı için başvurular başladı mı?

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ, kasım ayında "PTT zırhlı araçlar için bin 100 personel alacak" duyurusunda bulundu. Bu andan itibaren adaylar PTT personel alımı başvuru tarihini merak etmeye başladı. Fakat günlerdir başvuru ile ilgili bir bilgi geçilmedi. Şimdi herkes "PTT personel alımı başvuruları ne zaman?" sorusunu soruyor.

PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı için başvurular başladı mı?

PTT’nin bir iştiraki olan PTT PAL’in bünyesine yapacağı 1100 personel alımı için araştırmalar devam ediyor. PTT’nin  güvenlik görevlisi olarak istihdamın gerçekleşeceği duyurulan alım süreci, son başvuru tarihinin geçmesiyle birlikte merak konusu oldu. Peki, PTT personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı PTT personel alımı başvuru süreci hakkında bazı bilgiler…

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Zırhlı araç personel alımı için başvurular henüz başlamadı. Başvuruların sona ermesinin ardından aranan şartları taşıyan adaylar, mülakata çağrılacak. Mülakatta başarılı olanlar PTT PAL kadrosunda işe başlayacak. Söz konusu kadro için ihtiyaç doğrultusunda gelecek yıl da alım yapılacak. Kamu haklarından yasaklı olmama şartı aranırken para ve değerli eşya taşımacılığında tecrübeli olma ise tercih nedeni olacak.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamu haklarından mahrum edilmemiş, sağlık problemi bulunmayan, askerlikle ilişiği olmayan ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirebilecek olan,Kamu zararına faaliyette ismi anılmamış olmak, terör örgütleriyle ilişiği bulunmamak.

Kamudaki bir görevinden disiplinsizlik ya da emre itaatsizlik gibi nedenlerden dolayı çıkarılmamış olan.

Kendisine verilecek görevleri yerine getirebilecek olan, takım çalışmasına yatkın.İletişim becerileri ve muhakeme yeteneği gelişmiş, belirtilen diğer özel niteliklere uygun olmak.

Eğitim şartlarını taşımak şeklinde aktarılan şartlara uygun olan adaylar arasından PTT bünyesine KPSS şartsız memur alımları yapılacaktır.

KPSS şartsız olarak yürütülecek PTT memur personel alımlarında Sistem Mühendisi, Net Developer, PHP Developer, Sistem Yönetimi ve Network Sorumlusu, E-ticaret Kategori Sorumlusu gibi pozisyonlara yönelik alımlar gerçekleştirilecektir.

PTT memur alımına başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. İlanlar özel bir kariyer sitesi üzerinden yayımlandığından, ilana yönelik başvuru süreçleri bu adres üzerinden yapılacaktır. Adayların başvuru yapabilmeleri için üyeliklerinin bulunması gerekmektedir. Başvuru yapmak için üye profillerinizi ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

PTT HANGİ KADRODA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Sistem Mühendisliği, Net Developer, PHP Developer bölümlerinde alımlar yapılacak.Başvuru son tarihi ise, Sistem Mühendisi: 3 Ocak 2019. Net Developer: 19 Ocak 2019.PHP Developer: 11 Ocak 2019. tarihleri arasında olacaktır.

PTT PERSONELİ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

PTT personel maaşı 4500 TL’dir.

BİN 100 İSTİHDAM

Haziran ayında kurulan PTTPAL AŞ, her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verecek. Şirket, bu yıl sonuna kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana’da toplam 6 nakit merkezi kuracak.

Şirket, gelecek yıl 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM’lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile yapılan protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmeyi amaçlıyor. 2023 ve takip eden yıllarda bölge ve dünya markası olma vizyonuyla yapılanan şirket, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

ETİKETLER: