SON TV

PTT’nin personel alımı başvuruları başladı! PTT personel alımı başvuru yap

PTT'nin yayınladığı personel alımı vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. PTT bünyesine yapacağı personel alımı için iş ilanları yayınladı.. PTT'nin personel alımı için yapacağı alımlarda hangi şartlar var? Kimler başvurabilir? İşte PTT'nin personel alımı yapacağı başvuru şartları...

PTT’nin personel alımı başvuruları başladı! PTT personel alımı başvuru yap

Kamuda istihdam devam ediyor. PTT’den kamu istihdamına katkı sağlayacak personel alımları başlıyor. PTT, bünyesine personel alımı yapacağı kişiler için başvuru şartlarını yayınladı. PTT personel alımı için başvurular başladı. Kimler PTT personel alımı için başvurabilir? KPSS şartı olacak mı? Bu gibi soruları merak eden vatandaşlar için tüm ayrıntılı bilgileri derledik. İşte başvuru detayları…

Milyonlarca kişinin beklediği güzel haber PTT’den geldi. PTT kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 4500 TL maaşlı memur ve personel alımı yapacak. Kamuya ve bağlı kuruluşlara personel alım süreçleri devam ederken, PTT bünyesine de alımlar yapılacak. Sabah’ta yer alan habere göre 2018 yılının son günlerinde bulunduğumuz Aralık ayı itibariyle PTT memur personel alımları için başvurular alınmaya başladı.

KPSS şartının aranmadığı ilanlara başvuru yapacak adayların maaşları en az 4500 TL olacak.

PTT KPSS ŞARTSIZ MEMUR PERSONEL ALIMI

-Kamu haklarından mahrum edilmemiş, sağlık problemi bulunmayan, askerlikle ilişiği olmayan ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirebilecek olan,

-Kamu zararına faaliyette ismi anılmamış olmak, terör örgütleriyle ilişiği bulunmamak

-Kamudaki bir görevinden disiplinsizlik ya da emre itaatsizlik gibi nedenlerden dolayı çıkarılmamış olan,

-Kendisine verilecek görevleri yerine getirebilecek olan, takım çalışmasına yatkın,

-İletişim becerileri ve muhakeme yeteneği gelişmiş, belirtilen diğer özel niteliklere uygun olmak,

-Eğitim şartlarını taşımak şeklinde aktarılan şartlara uygun olan adaylar arasından PTT bünyesine KPSS şartsız memur alımları yapılacaktır.

BAŞVURULAR VE DİĞER DETAYLAR

KPSS şartsız olarak yürütülecek PTT memur personel alımlarında Sistem Mühendisi, Net Developer, PHP Developer, Sistem Yönetimi ve Network Sorumlusu, E-ticaret Kategori Sorumlusu gibi pozisyonlara yönelik alımlar gerçekleştirilecektir. PTT memur alımına başvuru yapmak isteyen adaylar PTT’nin sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. İlanlar kariyer.net sitesi üzerinden yayımlandığından, ilana yönelik başvuru süreçleri bu adres üzerinden yapılacaktır. Adayların başvuru yapabilmeleri için üyeliklerinin bulunması gerekmektedir. Başvuru yapmak için üye profillerinizi ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU YAP

PTT NE KADAR PERSONEL ALACAK?

PTT AŞ’nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

Haziran ayında kurulan PTTPAL AŞ, her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verecek. Şirket, bu yıl sonuna kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana’da toplam 6 nakit merkezi kuracak.

Şirket, gelecek yıl 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM’lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile yapılan protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmeyi amaçlıyor. 2023 ve takip eden yıllarda bölge ve dünya markası olma vizyonuyla yapılanan şirket, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

PTT’nin zırhlı araçlar için yapacağı personel alımı hakkında tarih detayları henüz açıklanmadı. Duyuru, PTT’nin İnsan Kaynakları sayfasında yer alan duyurular bölümü, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerindeki duyurular bölümünde ve Kariyer.net sitesinde yayınlandı.

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Sistem Mühendisi
PTT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Ankara(Çankaya)

GENEL NİTELİKLER
İyi seviyede Unix/Linux İşletim Sistemi bilgisi olan,
Container teknolojisinde tecrübesi olan (Docker, Kubernetes, vb.)
Web Server uygulamalarına hakim (Apache, Nginx)
PostgreSQL veritabanı konusunda bilgisi olan,
Tercihen Cloud platform’ları hakkında bilgisi olan (AWS, Azure, vb),
Kurumsal altyapı bileşenleri ilgili bilgi sahibi (Network, Sanallaştırma-ESXi, Active Directory, WAF gibi)
Analitik düşünüp, iyi iletişim kurabilen ve teknik dokümantasyon hazırlayabilen,
Sistem Mühendisliği ve ürün geliştirme süreçlerine hakim ve ilgili standartlar hakkında bilgi/deneyim sahibi,
Ürün konfigürasyon yönetimi konularında bilgi/deneyim sahibi,
İç – dış müşteri ilişkilerini yönetebilen, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek,
Öğrenmeye açık, araştırmayı seven ve hızlı çözüm üretebilen
Ekip çalışmasına uyumlu, analitik düşünme ve raporlama kabiliyetleri gelişmiş ekip arkadaşı arıyoruz.

Sistem Yönetimi ve Network Sorumlusu
PtteM Teknoloji ve Elektronik Hizmetler A.Ş
Ankara

GENEL NİTELİKLER
Bir PTT İştiraki olan PtteM A.Ş, Türkiye’nin Pazaryeri Platfomu ePttAVM.com’u 2012 yılında hayata geçirmiştir.
178 Yıllık PTT güvencesi, yaygın kargo ağı, bilgi birikimi ve tecrübesi ile hayata geçirilen ePttAVM.com ülkemizde gelişmekte olan e-Ticaret sektöründe en önemli değer olan ‘güven’ unsurunu yeniden yapılandırıp, müşterilerine sunmaktadır.
Elektronikten tekstile, otomobilden anne bebek ürünlerine, kozmetikten kitaba her zevke ve her ihtiyaca hitap eden milyonlarca ürün ve Türkiye’nin her köşesinden binlerce tedarikçisi ile e-Ticaret alanındaki yenilikçi vizyonunu her geçen gün geliştirmekte ve kullanıcılarına sunmaktadır.
Ayrıca, Ödeme Servisleri, E-İhracat Platformu ve Dijital Pazarlama alanlarında da faaliyet gösteren PtteM A.Ş., büyümekte ve gelişmekte olan E-Ticaret Sektörünün lokomotifi haline gelmektedir.

PtteM A.Ş. de görevlendirilmek üzere Sistem Yönetimi ve Network Sorumlusu aramaktayız.

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun
Sistem ve network yönetiminde en az 4 yıl tecrübeli
Teknik doküman okuyabilecek derecede İngilizce bilen,
Network ve güvenlik cihazları yönetimi (Firewall, Switch) ve VOIP, TCP/IP, LAN, WAN konularında bilgili,
Windows işletim sistemleri, Active Directory, Terminal Server, DNS, DHCP, IIS konularında deneyimli,
Windows Server kurulum, update, upgrade, lisans yönetimi ve RAID konfigürasyonu yapabilecek,
Depolama ve backup sistemlerinin kurulum, konfigürasyon ve desteğinde tecrübeli,
Exchange Server, Lync Server, Fore Front bilgisi olan,
Tercihen Linux, MYSQL ve Microsoft SQL Server Yönetimi konularında bilgili,

İŞ TANIMI
Yönetilen altyapının 7×24 işlevselliğinin sağlanması için gerekli izleme ve yönetim sistemlerini devreye alınması, yönetilmesi ve gerekli raporlamanın yapılması
Şirketin, kısa ve uzun dönemde bilgi sistemleri konusunda planlanan tüm faaliyetlerinin planlama ve geliştirme çalışmalarına yardımcı olunması.
Zaman içinde gelişen ihtiyaç ve teknolojik gelişimlere göre bilgi sistemleri destek faaliyetlerinin gerektiği şekilde düzenlenmesi ile ilgili tüm faaliyetlerin yürütülmesinde görev alınması istenmektedir.

ETİKETLER: