SON TV

Resimli Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri (18 Mart resimli Çanakkale Zaferi mesajları)

Bugün Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü... Resimli Çanakkale mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz. Tam 104. yıl önce atalarımız Çanakkale'de tarih yazdı... Çanakkale Savaşı'nda hem karadan hem de denizden yürütülen savaşta büyük bir zafer kazanıldı. Birçok şehit verildi. Şiirler, destanlar yazıldı. 18 Mart Çanakkale Zaferi, yurt genelinde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Bu özel ve anlamlı günü anmak ve sevdiklerine de kutlama mesajları ile iletmek isteyen milyonlarca vatandaş, Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri görselleri hakkında Google üzerinden sorgulamalarını yapıyor. Çanakkale Zaferi'ni kutlamak için resimli Çanakkale mesajları sizler için derledik. İşte 18 Mart Çanakkale Zaferi için resimli mesajlar ve sözler!

Resimli Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri (18 Mart resimli Çanakkale Zaferi mesajları)

Çanakkale Savaşı, 1915–1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası’nda Birinci Dünya Savaşı sırasında yapıldı. İtilaf Devletleri’nin amacı İstanbul ve Çanakkale Boğazlarını ele geçirmekti. Kahraman Mustafa Kemal ve asker arkadaşları verdikleri müthiş mücadele ile savaşın seyrini değişti. Şairler ise en güzel mısralarını bu zaferi anlatmak için yazdı. İşte Çanakkale Zaferi’ni kutlamak için resimli mesajlar ve sözler…

8 Mart resimli Çanakkale Zaferi mesajları…. Şanlı tarihimizde son derece önemli bir yerde olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, yurt genelinde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Bu özel ve anlamlı günü anmak ve sevdiklerine de kutlama mesajları ile iletmek isteyen milyonlarca vatandaş, Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri görselleri hakkında Google üzerinden sorgulamalarını yapıyor. Tüm dünyanın hayranlıkla baktığı bu zafer, 104. yılında da başta Gelibolu Yarımadası olmak üzere yurt içi ve yurt dışı çeşitli merkezlerde anılıyor. Siz de manalı günde sevdiklerinize en güzel resimli Çanakkale Zaferi mesajları görsellerini iletebilirsiniz.

Birinci Dünya Savaşı’nın gidişatının değiştirmesinin yanında Türk tarihinde büyük bir mana taşıyan Çanakkale Zaferi, 104. yılında büyük bir coşku ve heyecanla kutlanıyor. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında çeşitli merkezlerde anılan etkinliklerle vatan ve millet için şehit olan Mehmetçikler de unutulmuyor ve dualar ediliyor. Bu derin anlama sahip günde, resimli Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri de arama motorları üzerinden bir hayli araştırılıyor. Sevdiklerine WhatsApp, SMS ya da çeşitli sosyal medya platformları ile ulaşmak ve bu anlamlı günü hatırlatmak isteyen bireyler, ‘Çanakkale Zaferi mesajları’ başlığıyla sorgulamalarını yapıyor.

Sizler için en güzel görselleri seçerken, Çanakkale Zaferi sözleri hakkında da içerik oluşturduk. Tüm ulusumuzun Çanakkale Zaferini kutlarken özel olarak hazırladığımız Çanakkale Savaşı sözleri ve Çanakkale Zaferi resimli mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz.

RESİMLİ 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI VE SÖZLERİ!

18 MART SÖZLERİ VE MESAJLARI

Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın, Bu Toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın, Bir vatan kalbinin attığı yerdir!

ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI

Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır.

Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır.

Bugün, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününü idrak etmekteyiz.

Necmettin Halil Onan

Bu Türk kıtaatının cesaret, metanet ve se’bat cihetiyle takdir ve senaya liyakati, her şüphenin fevkinde bulunmuştur. Donanmasının ateşiyle de, en müessir surette muavenet gören pek cesur bir düşmanın taarruzlarına karşı sayısız muharebelerde bu kıtaat mevkilerini muhafaza etmişlerdir.

Alman Generali Liman Von Sanders

Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir.

Mustafa Kemal Atatürk

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber. Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Mehmet Akif Ersoy

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

Mehmet Akif Ersoy

Harpte iki meş’um (uğursuz) şey vardır. Bunlardan biri taş duvara körü körüne yüklenmek, diğeri kuvvetleri birtakım ayrı ve bağlantısız harekata dağıtıp körletmektir. Biz bu iki ahmaklığı yapmanın tehlikesiyle karşı karşıyayız.

İngiliz Başbakanı Asquith

Benimle beraber burada muharebe eden bütün askerler kesin olarak bilmelidir ki bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlen­meden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım.

Mustafa Kemal Atatürk

ETİKETLER: