SON TV

Reyhanlı faili Nazik’in itirafında yer alan ABD’li ismin izine ulaşıldı

İstihbarat birimleri, Reyhanlı'daki kanlı saldırının faili terörist Yusuf Nazik’in sorgusunda verdiği isimlerden biri olan ABD'linin izine ulaştı

Reyhanlı faili Nazik’in itirafında yer alan ABD’li ismin izine ulaşıldı
Reyhanlı saldırısı faili Yusuf Nazik’in sorgusunda verdiği bilgiler doğrultusunda istihbarat birimleri, iyi derecede Türkçe ve Kürtçe bilen ABD’li bir kişinin izin ulaştı. Nazik sorgusunda, bölgede bulunan diğer ülkelerin istihbarat birimleri ile de bağlantısı olduğunu itiraf etmişti.
Gözaltı süresi ikinci kez uzatılan Reyhanlı saldırısı faili Yusuf Nazik’in sorguda verdiği bilgiler, MİT ve Terör Şube Müdürlükleri ile istihbarat birimlerini alarma geçirdi. Bağlantıları hakkında konuşan terörist, bölgede bulunan diğer ülkelerin istihbarat birimleri ile de bağlantısı olduğunu söyledi. Bu ifadeler sonrası iki ayrı noktaya operasyon hazırlığı başlatıldığı öğrenildi.

ABD’LİNİN İZİNE SURİYE’DE ULAŞILDI

Yusuf Nazik’in verdiği isimler içinde dikkat çeken, iyi derecede Türkçe ve Kürtçe bilen ABD’linin izine de ulaşıldı. ABD’linin tespiti için çalışan 40 kişilik özel ekibin, bu kişinin izine Suriye’de ulaştığı öğrenildi. Suriye’deki bazı güvenlik kamerası kayıtlarını ele geçiren MİT’in fotoğrafları Yusuf Nazik’e teyit ettireceği açıklandı.
ETİKETLER: