SON TV

SABAH’ın Genel Yayın Yönetmeni Metin Yüksel oldu

2008 yılından bu yana Sabah Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Erdal Şafak’ın istifasının ardından SABAH’ın Genel Yayın Yönetmenliğine Metin Yüksel atandı.

SABAH’ın Genel Yayın Yönetmeni Metin Yüksel oldu

2008 yılından itibaren SABAH Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten 78 yaşındaki Erdal Şafak istifa etti. Erdal Şafak istifa kararını SABAH Gazetesi’nin Yazı İşler toplantısında meslektaşlarına duyurdu. Şafak, sağlık sorunlarının bulunduğunu belirterek görevine devam etmeyeceğini söyledi.

SABAH’IN GENEL YAYIN YÖNETMENİ METİN YÜKSEL OLDU
Erdal Şafak’ın SABAH’tan ayrılmasının ardında Genel Yayın Yönetmenliğine, 2007 yılından bu yana SABAH Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmen yardımcılığı yapan Metin Yüksel atandı. Atama, Turkuvaz Medya Grubu’nda İnsan Kaynakları Grup Başkanı ile Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkanvekili Dr. Serhat Albayrak’ın mesajıyla duyuruldu. Mesajda “
İş hayatına 1990 yılında başlayarak çeşitli gazetelerde görev alan ve 2007 yılında Grubumuza katılarak Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı görevini yürüten Sn. Metin YÜKSEL’in, 30 yılı aşkın gazetecilik tecrübesi ile Sabah markamızı kaldığı yerden ileri noktalara taşıyacağına inancımız tamdır.
Türkiye’de medya sektörünün gelişme ve kökleşmesi adına büyük katkı sağlayan,  güvenilir, etik, araştırmacı ve eşit görüşüyle yıllardır hepimizin ‘’Erdal Abisi’’ olan Sn. Erdal ŞAFAK’a Grubumuza verdiği emek ve tüm özverili çalışmaları için teşekkür ediyor, Sn. Metin YÜKSEL’e yeni görevinde başarılar diliyoruz” denildi.