SON TV

İstihbaratçı Emniyet Müdürü Akif Güngör hakkındaki iddialar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca darbe girişimi sırasında İstihbarat Daire Başkanlığı’nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle 36 kişi hakkında hazırlanan iddianamede Akif Güngör ile ilgili ihbar ve ifadeler de yer aldı.

İstihbaratçı Emniyet Müdürü Akif Güngör hakkındaki iddialar

SON TV GÜNDEM – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstihbarat Daire Başkanlığı’nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle çoğu dairenin eski çalışanı 36 kişi hakkında hazırlanan iddianamede Akif Güngör ile ilgili ihbar ve ifadeler de yer aldı.

Akif Güngör’ün darbe girişimi olduğu sırada Şalpazarı Emniyet Müdürü olduğu, örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullandığı ileri sürüldü.

İşte iddianameye yansıyan o bölüm;

Şüpheli Akif Güngör ifadesinde, İstihbarat Daire Başkanlığı Sistem Büro Amirliği’nde göreve başladığını, Veri Tabanı Büro Amirliği’nde görev yaptığını, Şalpazarı Emniyet Amirliği’nde görevli olduğu sırada darbe girişiminin olduğunu beyan etti.

155’E İHBAR

İddianamede, 155 Polis ihbar hattına şüpheli Akif Güngör ile ilgili “Düzköy ve Şalpazarı İlçe Emniyet Müdürleri paralelcidir. Düzköy İlçe Emniyet Müdürü darbe günü Ankara’daydı. Şalpazarı İlçe Emniyet Müdürü de halen paralelcilere destek veriyor ve organize ediyor” şeklinde ihbarda bulunulduğu, Düzköy İlçe Emniyet Müdürünün Sedat Ertekin olduğu, daha önce İstihbarat Daire Başkanlığı teknik bölümde çalıştığı, darbe girişimi gecesi Ankara’da olabileceği, Şalpazarı İlçe Emniyet Müdürü’nün Akif Güngör olduğu, Akif Güngör’ün daha önce İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Bölümde çalıştığı yönünde tespitte bulunulduğu kaydedildi.

Bylock tespit tutanağına göre, şüpheli Akif Güngör’ün FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarının gizli haberleşme aracı Bylock programını kullandığının tespit edildiği belirtildi.

Sedat Ertekin’in ifadesinde; Şalpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü yapan Akif Güngör’ün İDB’deki çalışmalarından dolayı tanıdığını beyan ettiği kaydedildi.

BYLOCK KULLANICISI

Şüpheli Akif Güngör’ün KHK ile ihraç kaydı bulunduğunun, ihbarlarda adının geçtiğinin, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarının kendi aralarında gizli haberleşme aracı Bylock programını kullandığının, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Tepe Yönetimi ile görüşme kayıtları bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

TÜM LİSTEDE VAR

Şüpheli Akif Güngör’ün FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün kendi mensuplarını fişledikleri listedeki konumuna göre düzenlenen rapora göre; şüphelinin Tüm Liste’de bulunduğu ve kodlandığı kaydedildi.

 

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: