SON TV

Samsun Savcısı kaza geçirdi, küçük kızı hayatını kaybetti

Samsun’da trafik kazası meydana geldi. Kazada Samsun Cumhuriyet Savcısı Ümit Yılmaz’ın 8 yaşındaki kızı Zehra hayatını kaybetti.

Samsun Savcısı kaza geçirdi, küçük kızı hayatını kaybetti

Samsun’un Çarşamba ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan cip, karşı şeride geçerek otomobille çarpıştı.

Alev alan cipte sürücü zabıt katibi Emel ile eşi savcı Ümit Yılmaz yaralanırken, kızları Zehra (8) ise hayatını kaybetti. Otomobildeki 5 kişi yaralanırken, alevlere müdahale eden bir polis memuru da dumandan etkilendi.

Samsun Adliyesi’nde zabıt katibi olan Emel Yılmaz yönetimindeki 06 NS 891 plakalı cip, sürücünün direksiyon kontrolünü yitirmesiyle orta refüjdeki aydınlatma direğine çarpıp, karşı şeride geçerek Murat Lokumcu (30) yönetimindeki 34 NE 1076 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada alev alan cipte, Emel ile eşi savcı Ümit Yılmaz, çevredeki sürücülerin müdahalesi ile cipten yaralı olarak çıkarıldı. Çiftin kızları Zehra Yılmaz ise alev alan cipte hayatını kaybetti. Otomobilin sürücüsü Murat Lokumcu, eşi Burcu Lokumcu (30), çocukları Asil Lokumcu (1) ile Mustafa Tekin (30) ve Gülay Dindar da hafif yaralandı. Cipteki yangına müdahale eden polis memuru Abdurrahman Pelit de dumandan etkilenerek hastanede tedaviye alındı.

YILMAZ’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Acı olay ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz Twitter hesabı üzerinden şunları yazdı: “Geçirmiş olduğu elim bir trafik kazası sonucu küçük kızını kaybeden değerli meslektaşım Samsun Cumhuriyet Savcısı Ümit Yılmaz, kıymetli eşi ve yargı camiamıza başsağlığı, küçük yavrumuza Allahtan rahmet, Aynı kazada yaralanan meslektaş ve vatandaşlarımıza da acil şifa diliyorum”