SON TV

Sanayi Bakanlığı 29 ürün için daha toplatma kararı aldı!

Çevre güvenliği için tehdit oluşturan yüzde 72'si ithal olan 29 ürün için toplatma kararı alındı.

Sanayi Bakanlığı 29 ürün için daha toplatma kararı aldı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, çevre güvenliği için tehdit oluşturan 29 ürün için toplatma kararı aldı. Bu ürünlerin yüzde 72’sinin ithal olduğu bildirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, haksız rekabetin önüne geçilmesi için can, mal ve çevre güvenliği açısından tehlike oluşturan ağırlıklı ithal ürünlere yönelik sıkı denetimler sonucu güvensiz olduğu tespit edilen 29 ürüne ilişkin toplatma kararı verildi. Bunların yüzde 72’sini ithal ürünler oluşturdu.

MUSTAFA VARANK AÇIKLADI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıkladığı 16 maddelik destek ve önlem paketinde yer alan, “Haksız Rekabetin Önüne Geçilmesi” hedefi doğrultusunda can, mal ve çevre güvenliği açısından tehlike oluşturan ithal ürünlerin denetimleri hızlandırıldı.

TOPLATILACAK ÜRÜNLER

Toplatılacak ürünler arasında elektrik motoru, su ısıtıcısı, ağda makinesi, priz, yangın söndürme cihazı, emniyet kemeri, LED lamba, saç kurutma makinesi, güç inventörü, LED’li yılbaşı ışığı ve porselen duyulu askı takımı gibi eşyalar yer aldı.

Bu doğrultuda ağırlıklı olarak ithal ürünlere yönelik yapılan sıkı denetim sonucu güvensizliği tespit edilen 29 ürüne ilişkin toplatma kararı aldı. Bu ürünlerin yüzde 72’sini ithal ürünler oluşturdu.

İŞTE BAKANLIĞIN İNTERNET SİTESİNDEN YAYINLANAN LİSTE

ETİKETLER: