SON TV

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında önemli kararlar alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nın ardından açıklama yapıldı

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında önemli kararlar alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı yapıldı.  3 saat süren toplantının ardından açıklama yapıldı. Toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili kararlar alındı.

Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısında, ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındı.

SAVUNMA SANAYİSİNE AİT PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantıda, geliştirilmiş Atak Helikopteri projesinin başlatılması; muhtelif İHA/SİHA, deniz ve kara araçları, elektronik harp ve karıştırıcı sistemler, çeşitli akıllı mühimmat ve silah sistemlerinin geliştirilmesi ile güvenlik birimlerinin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirildi.

Savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili kararlar alındı.

ETİKETLER: