SON TV

Sayıştay Başkanı Metin Yener oldu

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla, Sayıştay Başkanlığına Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener seçildi.

Sayıştay Başkanı Metin Yener oldu

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan oylamayla, Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener, Sayıştay Başkanlığına seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda gizli oy kullanılarak yapılan seçimde, Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener ve Sayıştay 6. Daire üyesi Mehmet Aksoy yarıştı.

Toplamda 255 oy alan Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener, Sayıştay Başkanlığına seçildi. Aksoy ise toplamda 4 oy aldı. Seçimde 10 oy geçersiz sayılırken, 1 oy da boş çıktı.

METİN YENER KİMDİR?

1972 yılında Ankara’da dünyaya gelen Yener, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İktisat Bölümünü bitirdi. Eğitim hayatına mezun olduğu üniversitede devam eden Yener, Gazi Üniversitesi İktisat Politikası ve Indiana Üniversitesi Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Devlette çeşitli kademelerde görev yapan Yener, 2012 yılında Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığı, 2014 yılında ise Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü görevlerine atandı. 2018 yılından bu yana Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Yener, evli ve iki çocuk babasıdır.