SON TV

Şehidin amcasından yakarış: “Söz verdiler, evimi vermediler, yardım edin Cumhurbaşkanım”

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Halil İbrahim Yıldırım’ın amcası emekli öğretmen Salih Yıldırım’ın 2010 yılında Üsküdar’daki tapulu müstakil evinin yıkılacağını öğrendikten kısa bir süre bu ev yıkıldı.

Şehidin amcasından yakarış: “Söz verdiler, evimi vermediler, yardım edin Cumhurbaşkanım”

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Halil İbrahim Yıldırım’ın amcası Salih Yıldırım (70) İstanbul’un çeşitli liselerinde 40 yıl boyunca öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrıldı. Başarılı öğretmenlik hayatı boyunca valilikten birçok takdir ve teşekkür beraati alan Yıldırım, 2010 yılında ise hayatının en büyük dramını yaşadı.

2010’DA TAPULU EVİM YIKILDI

Aslen Şanlıurfalı olan Yıldırım, İstanbul’a geldikten sonra 45 yıldır yerleştiği Üsküdar’daki müstekil evinin yıkılacağını öğrendi. Hatta Üsküdar Altunizade Oymacı Sokak’ta bulunan 23.000 m2 toplam alanlı arazideki tapulu ve müstakil evinin yanı sıra bu arazi içerisindeki 49 ayrı konutun yeni bir inşaat ve otel projesi için yıkımının yapılacağı bilgisini edindi.

2010’da ev verme sözünü tutmadılar! "Yardım edin Cumhurbaşkanım!”

EV VERİLECEĞİ SÖYLENDİ, SÖZ TUTULMADI

Aynı yıl belirtilen yerdeki konut sahiplerine tam da Kadir gecesi saat 05.00’da yüzlerce polis, çevik kuvvet ve zabıtalar eşliğinde, tebligatsız bir şekilde yıkım gerçekleştirildi. Birçok yasal itirazlara rağmen Yıldırım’ın kendisine gerek belediye başkanlığı ve gerekse yeni inşaat projesini yapacak olan inşaat şirketi tarafından ev verileceği sözleri verilmesine rağmen bu sözler tutulmadı.

2010’da ev verme sözünü tutmadılar! "Yardım edin Cumhurbaşkanım!”

CUMHURBAŞKANIM TAPULU EVİMİ ELİMDEN ALDILAR YARDIM EDİN

Müstakil evinin 10 yıl önce yıkılan emekli öğretmen Salih Yıldırım, şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyor ve şöyle sesleniyor: “Vatanıma yıllarca öğretmen olarak hizmet ettim. Çocuklarımın hakkı olan bu evden tapulu evim olmasına rağmen yıkım kararı alanlar tarafından yıkılarak sokağa atıldık. Sayın Cumhurbaşkanım 45 yıldır tapulu olan yerimde oturuyordum. 40 yılda vatan hizmeti olarak öğretmenlik yaptım, binlerce öğrenci yetiştirdim. Bunun yanında benim yeğenim 15 Temmuz’da bu vatan için şehit oldu. Vatan eğer beni mağdur ederse söyleyeceğim bir şey yoktur. 45 yıllık elimdeki tapulu yerimi aldılar. Bana bir ev verme sözü verdiler ama maalesef bu sözlerin arkasında durmadılar. Size saygılarımla bunları sunuyorum, Cumhurbaşkanım yardım talep ediyorum. Çocuklarımın hakkı olan evin ailemize bir an önce verilmesi konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerinden yardım talep ediyorum.”

2010’da ev verme sözünü tutmadılar! "Yardım edin Cumhurbaşkanım!”