SON TV

Şehit Başsavcı şehadetinin 9. yılında anıldı

Tunceli'nin Ovacık İlçe Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevini ifa ederken 2012 yılında bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun, şehadetinin 9. yılında anıldı.

Şehit Başsavcı şehadetinin 9. yılında anıldı

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde 2012’de Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan 34 yaşındaki Murat Uzun eşi ve iki çocuğuyla birlikte oturduğu lojmanın girişinde PKK’lı teröristin hain silahlı saldırısında şehit edildi.

O TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Türkiye’deki sözde 1 numaralı ismi olduğu kaydedilen ve aranan teröristler listesinde 4 milyon lira ödülle kırmızı listede yer alan, ‘Atakan Mahir’ kod adlı İbrahim Çoban 2018’de Tunceli’de gerçekleştirilen operasyon sonucunda öldürüldü.

ŞEHADETİNİN 9. YILI
Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun, şehadetinin 9. yılında sevdikleri tarafından anıldı. Uzun’un şehit oluşunun yıldönümünde sosyal medyadan birçok mesaj paylaşıldı. HSK Genel Sekreteri Seyfi Han da sosyal medya hesabından “9 yıl…Hatıran ile çırpınan milyonlarca yürek.. Hainler için sıkılan 80 milyon bilek… Ruhun şad, mekanın cennet olsun…” mesajını paylaştı.