SON TV

Şekerpare, yıllar sonra ortaya çıktı!

Oyuncu Yaprak Özdemiroğlu, önceki gün sevgilisi Kemal Öztürk’le İstMarina’daydı.

Şekerpare, yıllar sonra ortaya çıktı!

Yaprak Özdemiroğlu aklımıza Şekerpare filmi ile kazındı. Sonra onu Hababam Sınıfı’nda gördük. Yaprak Özdemiroğlu bu kez de Hababam Sınıfı’nda İlyas Salman’dan yediği tokat sahnesiyle hafızalarımızda yer edindi.Bakın şimdilerde ne yapıyor?

Oyuncu Yaprak Özdemiroğlu, önceki gün sevgilisi Kemal Öztürk’le İstMarina’daydı.

Hürriyet muhabirine konuşan Özdemiroğlu, yıllardır setlerden uzak olmasının sebebi sorulunca şunları söyledi: “Çeşme’ye taşındık, orada çok rahat ve sakin bir hayatımız var. Yeni projeler geliyor fakat ben bir süre daha uzak kalmak istiyorum.”

Yaprak Özdemiroğlu, Atıf Yılmaz’ın yönettiği 1983 yapımı “Şekerpare” filminde İlyas Salman ile başrolü paylaşmıştı.

ŞEKERPARE FİLMİNİN KONUSU

Film, bekçi ile evlatlığını evlendirmek isteyen bir komiserin hikâyesini anlatmaktadır. Ziver yardımcısı Hurşit ile birlikte Galata’da haraç toplayan bir başkomiserdir. Bekçi Cumali dürüstlüğü yüzünden İstanbul’a sürülür.

Ziver’i de kendisi gibi dürüst zannederek ona bağlanır. Bu arada evlatlığı Peyker’i hamile bırakan Ziver ise olayı örtbas etmek için kızı evlendirecek birini aramaktadır.

Cumali’nin kendisine bağlılığını görünce Peyker’i onunla evlendirmek karar verir.

Ancak Cumali’nin geneleve gitmesi Ziver’in plânlarını altüst eder.

YAPRAK ÖZDEMİROĞLU KİMDİR?

Ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu’nun kızı olan Yaprak Özdemiroğlu,  80’lerin en güzel yüzlerinden biriydi.

Ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu’nun kızı olan Yaprak Özdemiroğlu, bale eğitimi almasına rağmen sonra sinemaya adım attı. Güzelliği ve zarafetiyle Türk sinema tarihinin yakın dönemine damga vurdu Özdemiroğlu.

Özdemiroğlu, Atıf Yılmaz başta olmak üzere birçok usta yönetmen ile çalıştı. Birçok sinemaseverin hafızasında da Şekerpare filminde canlandırdığı karakter ile yer etti.

Sinemadan uzak kaldığı yıllarda prodüktörlük yaptı. Bu arada Müzisyen İskender Paydaş’la 25 Haziran 1993’te yaptığı ilk evliliği boşanmayla son buldu (25 Haziran 2000).

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunu olan Özdemiroğlu, profesyonel oyunculuğa tiyatro sahnesinde başladı. 1981 yılında Yeşilçam’a geçti.

Güzel ve kusursuz fiziğiyle dikkat çeken Özdemiroğlu, çok sayıda filmde rol aldı.

Bir dönem müzisyen İskender Paydaş ile evli olan Özdemiroğlu son olarak 2002’de Kumsaldaki İzler’de rol aldı.

1986 yılında sinemaya adım atan bu ünlü daha sonra kulvar değiştirip müziğe yöneldi.

Arkasından bir sosyal medya ajansı kuran sanatçı, ikinci evliliğini 2001 yılında manken Murat Erberger’le gerçekleştirdi. Yaprak Özdemiroğlu’nun bu evliliği ancak 2010 yılına kadar sürdü.

Bugün 55 yaşında olan Özdemiroğlu, uzun süredir kameraların uzağında sakin bir hayat sürüyor.