SON TV

Sergen Yalçın koronavirüse yakalandı

Beşiktaş Kulübü, teknik direktör Sergen Yalçın'ın test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı. 47 yaşındaki teknik adam, Trabzonspor maçında takımının başında yer alamayacak.

Sergen Yalçın koronavirüse yakalandı

Süper Lig’in ilk hafta deplasmanlarından biri de Trabzonspor ve Beşiktaş arasında gerçekleşecek. Ancak Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın deplasmanda takımının başında olamayacak.

Bugün yapılan koronavirüs testlerinin ardından açıklama yapan Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Yalçın’ın sonuçlara göre koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Trabzonspor maçına çıkamayacak olan 47 yaşındaki teknik adam, son olarak Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi için düzenlenen basın toplantısına katılmıştı. Yalçın, toplantının ardından Trabzonspor maçı hazırlıkları için BJK tesislerine dönmüştü.

Geçen pazartesi, Ümraniye’de yapılan testlerde bir çalışanın koronavirüs olduğu öğrenilmişti. Virüsün Sergen Yalçın’a bu kişiden bulaşmış olabileceği tahmin ediliyor.

14 GÜN KARANTİNADA OLACAK

Yalçın 14 gün karantinaya girecek olan Yalçın, Trabzonspor maçının yanı sıra ligin ikinci hafta maçlarında da takımıyla birlikte olamayacak. Yalçın’ın sağlığına kavuşması durumunda Konyaspor maçında takımının başına dönmesi bekleniyor. Sergen Yalçın’ın yokluğunda takımın başında antrenör Murat Şahin olacak.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY’DAN MESAJ

Öte yandan Fenerbahçe ve Galatasaray, ezeli rakipleri Beşiktaş’a, resmi Twitter hesaplarından paylaştıkları mesajlarla geçmiş olsun dileklerinde bulundu.