SON TV

Şeyma Subaşı’nı ifşa eden bankacıya ikinci bir şok daha!

Şeyma Subaşı'nın hesap hareketlerini paylaştığı tespit edilen banka görevlisine ikinci şok.. Mahkeme, bankacının işlediği suçun Asliye Ceza Mahkemesi’nde değil, Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması gerektiğini belirtip, dosyayı üst mahkemeye gönderdi.

Şeyma Subaşı’nı ifşa eden bankacıya ikinci bir şok daha!

Şeyma Subaşı ile Acun Ilıcalı, geçen yıl anlaşmalı olarak boşanmış, aralarında imzalanan protokole göre; Ilıcalı’nın, Subaşı’ya aylık 125 bin lira nafaka ödemesine karar verilmişti. Bu gelişmeden birkaç ay sonra sosyal medyada Subaşı’nın özel bir bankada bulunan hesabının ekran görüntüleri ‘Ilıcalı’dan gelen 125 bin liralık nafakanın görüntüleri’ adı altında paylaşıldı. Banka hemen inceleme başlattı. Fotoğrafın, 2 Ocak’ta bankaya ait olarak kullanılan özel bir platformdan çekildiği, platformda oturum açan kişinin de kredi izleme ve analiz bölümünde çalışan Fulya A. olduğu belirlendi. Subaşı’ya ait varlık listesinin görüntülemesini yapma işinin Fulya A.’nın işi gereği olmadığı anlaşıldı.

İŞ AKDİ SONLANDIRILDI

Fulya A., Subaşı’nın hesap hareketlerini görüntülediğini, üzerinde adı yazılı olan görüntüyü kendisinin çekip çekmediğini hatırlamadığını, kimseye göndermediğini, bankanın istifa etmesini istemesi üzerine iş akdini sonlandırdığını beyan etti. Genç kadın, magazindeki haberlerden dolayı merak ettiğini, bu nedenle görüntüyü kayda aldığını kabul etti. Banka memuru tarafından kayıt altına alınan banka hesap incelemesinde; Subaşı’nın 340 liralık telefon faturası, 4 bin 380 liralık EFT görüntüsü ve Acun Ilıcalı tarafından gönderilen nafaka parasının bilgileri vardı.

ÜST MAHKEMEYE GÖNDERDİ

FulyaA.’ya Şeyma Subaşı’na karşı ‘Kişisel verilerin kaydedilmesi ve bu verileri hukuka aykırı olarak verme suçlarını’ işlediği gerekçesiyle iddianame düzenlendi. Dosyanın gönderildiği Asliye Ceza Mahkemesi, bankacının işlediği suçun ‘5411 Sayılı Yasa’ kapsamında kaldığını, Bankacılık kanununa göre işlenmiş olan bu suçun ‘Sırların açıklanması’ olduğunu ve bu nedenle dosyanın bir üst mahkeme olan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine hükmetti.

Kaynak: SABAH