SON TV

Sıla-Ahmet Kural davasında flaş gelişme!

Sıla-Ahmet Kural davasından son dakika haberi... Oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp, hakaret ve tehdit suçlarından 1 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Ahmet Kural davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Sıla-Ahmet Kural davasında flaş gelişme!

Habertürk muhabiri Serdar Kulaksız’ın haberine göre; İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararı inceleyen Cumhuriyet Savcısı, İstinaf Mahkemesi’ne itirazda bulundu.

Savcı 3 sayfalık itiraz dilekçesinde, Ahmet Kural ve avukatları tarafından özel olarak talep edilen ve dosyaya sunulan bilimsel mütalaada yer alan olay yerine en yakın evden bir sesin duyulması veya tokat gibi bir sesin duyulup algılanmasının fiziki olarak mümkün olmadığı yönünde rapora yer verildi.

Savcı, sanık Ahmet Kural’ın anlatımlarının yalnızca yaralama suçuna ilişkin olduğu, hakaret ve tehdit suçlarına ilişkin beyanlarının olmadığını belirterek özel bilimsel mütalaa ve tanık Zeynep T.’nin ifadelerinin birlikte değerlendirilmesi gerektiği anlatıldı.

Mahkemenin bu bilimsel mütalaayı hükme esas almaması konusunda yeterli açıklamada yapıldığını anlatılan itirazda, mütalaa hükme esas alınmamış ise de hakaret ve tehdit suçlarına etki etmesi kuvvetle ihtimal dahilinde olan mütalaa içeriğine dair resmi makamlar aracılığıyla rapor alınarak hüküm kurulması gerektiği belirtildi.