SON TV

Sırbistan, Ermenistan’a silah sağladığını açıkladı

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik düzenlediği saldırılarda kullanılan silahların Sırbistan'a ait olduğu, Sırbistan tarafından kabul edildi.

Sırbistan, Ermenistan’a silah sağladığını açıkladı

Azerbaycan ve Ermenistan arasında süren gerilimde, Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı kullandığı silahların Sırbistan yapımı olduğu iddiası Sırbistan tarafından doğrundı.

Ermenistan tarafından Azerbaycan’a karşı düzenlenen saldırılarda, Sırbistan yapımı havan topları ve silahlar kullandığına yönelik iddiaların ardından Sırbistan Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic, ülkesinin Ermenistan’a silah sağladığını kabul etti. Ljajic, Erivan’ın ambargoyu uygulamadığını söyledi.

“ALICIYA HAYIR DEMEK ZOR”

Nova.rc portalına konuşan Ljajic, Ermenistan’a verilen silahların devlet şirketlerince değil, özel şirketlerce yapıldığını belirterek, tüfek ve tabanca sağlayan şirketin 1 milyon euronun altında bir sevkiyatı mayıs veya haziran ayında gönderdiğini kaydetti.

Silah ambargosu uygulamadığını ifade eden Ljajic, bu tür durumlarda alıcıya hayır demenin zor olduğu ifadelerini kullandı.