SON TV

SONTV’den kararnameyle ilgili bomba kulisler

SONTV, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde değişmesi beklenen 1 ilin başsavcısıyla, İstanbul’daki bir ilçenin başsavcı vekiliyle ilgili kulislerde konuşulan bilgilere ulaştı. İşte değişmesi beklenen ve yeni göreve gelecek o isimler ilk kez SONTV’de..

SONTV’den kararnameyle ilgili bomba kulisler

19 Haziran Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin yargı kulisleri hareketli günler geçirirken, Konya, Antalya ve Bursa başsavcılarının kim olacağına ilişkin kulislerde konuşulanlara SONTV duyurmuştu.

PAZAR GÜNÜ AÇIKLANACAK

Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgilerine ise SONTV ulaştı. Pazar günü kararnameye ilişkin son kritik toplantı gerçekleştirilecek. Pazar günü yapılacak toplantıda kararnameye ilişkin yapılan çalışmalar son bir kez gözden geçirilecek. 5., 4., 3., 2., ve 1. bölgelerin tekrar gözden geçirilmesiyle ünvanlıların görüşmelerine geçilecek. Ünvanlıların da belirlenmesiyle yargı teşkilatının merakla beklediği kararname akşam saatlerinde Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun resmi internet sitesinde ilan edilecek.

İŞTE KULİSLERDEKİ 2 İSİM DAHA
SONTV kulislerde konuşulan 2 isme daha ulaştı. Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen’in İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine geleceği, Gaziosmanpaşa Başsavcı vekili Selahattin Kambur’un da İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili olacağı öğrenildi.

SONTV, kulislerde konuşulan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz’ın Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, Antalya Başsavcısı Halil İnal’ın Konya Başsavcısı, Konya Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın Bursa Başsavcısı, İstanbul Başsavcı Vekili olan bir isminde Antalya Başsavcısı olacağı bilgisini duyurmuştu.

GÖKHAN ŞEN