SON TV

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı (MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama)

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacağı mülakatları tamamladıSon dakika! 20 bin öğretmen ataması ile ilgili mülakat sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının sitesinde açıklandı. Adaylar sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına ise 16-18 Ocak tarihlerinde itirazda bulunabilecek. MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama sayfası haberimizde...

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı (MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama)

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden açıklandı. Öğretmen ataması için tercihler 28 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli öğretmen alımında mülakat sonuçları için nefesler tutuldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bünyesinde görevlendirmek üzere açtığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat süreci, 31 Aralık 2018 tarihinde tamamlanmıştı. MEB’in iş takvimine göre, sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları bugün erişime açıldı. Tarih bilgisini edinen adaylar sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin mülakat sonuçlarını merak ediyor.

Sözleşmeli öğretmenlik için gerekli işlemleri gerçekleştirenler için heyecan dorukta. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda bulunanlar 10-31 Aralık tarihleri arasında mülakata katıldılar. MEB bünyesinde çalışmak isteyen adaylar sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavlarının ardından sonuçlara odaklandı.

MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10-31 Aralık tarih aralığında mülakatları sona eren sözleşmeli öğretmen adayları, mülakat sonuçları bilgisini Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden öğrenebilecek. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları MEB tarafından paylaşıldı. Bu tarihten sonra itirazlar 16-18 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA

HANGİ BÖLÜME KAÇ KONTENJAN AYRILDI?

MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrıldı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK 2019 TERCİHLERİ NE ZAMAN?

3+1 yıl şeklinde hizmet edecek olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama tercihleri 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak. Ataması yapılacak 20 bin öğretmen için branşlara göre dağılım belli oldu. Buna göre en fazla atama 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğinde olacak. Bu branşı 2 bin 38 ile İngilizce ve 1.910 ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip ediyor. Öğretmen atamaları ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek.

ETİKETLER: