SON TV

Şüphe üzerine durduruldu, hırsızlar bulundu!

İstanbul Sancaktepe ilçesinde bulunan bir arsadan 1 ton inşaat demirini çalan şüphelilere İstanbul Emniyeti'nden şok operasyon!

Şüphe üzerine durduruldu, hırsızlar bulundu!

İstanbul Sancaktepe ilçesinde bulunan bir arsadan 1 ton inşaat demirinin çalınması sonucu meydana gelen “Açıktan Hırsızlık” olayı ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince çalışma başlatıldı.

ARAÇ ŞÜPHE ÜZERİNE DURDURULDU

Bahse konu olay ile ilgili 2 şahsın 1 ton ağırlığında inşaat demirini plakasız beyaz renkli bir kamyonete yükledikleri anlar ekiplerce güvenlik kameraları tarafından tespit edildi. Veysel Karani Mahallesi üzerinde ekiplerce şüphelenilerek durdurulan plakalı beyaz kamyonette yapılan incelemelerde bahse konu olayın gerçekleştirildiği araç ile benzerlik olduğu görüldü.

İKİ ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Araç içinde yapılan aramalarda çalıntı demirlerin olmadığı, araçta bulunan Cemal E. (46) ve Kerimcan E. (19) isimli şahıslara yapılan sorgulamada hırsızlık suçlarından kayıtlarının olduğu, ancak aranmalarının olmadığı tespit edildi. Plakasız araç ile benzerlikten dolayı araç ve şahıslar gerekli incelemenin yapılabilmesi için gözaltına alındı.

Konu ile ilgili yakalanan ve adli makamlara sevk edilen şahıslardan Cemal E. hakkında adli kontrol hükümleri uygulanırken Kerimcan E. isimli şahıs ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.