SON TV

Survivor şampiyonu Adem Kılıççı itiraf etti: Aynı şartlarda değildik

2018 yılının Survivor şampiyonu Adem Kılıççı, aynı yarışmaya geçtiğimiz günlerde konuk olmuştu. Dominik'ten dönen Kılıççı, orada bir yıl sonra yeniden yaşadığı deneyimi anlattı.

Survivor şampiyonu Adem Kılıççı itiraf etti: Aynı şartlarda değildik

Kariyerinde birçok boks zaferi bulunan Adem Kılıççı, yeniden katıldığı Survivor yarışmasının ardından ‘Survivor Panorama’ya katıldı. İlk olarak 2017 yılında yarışmaya katılan ve Ogeday Girişken’e finalde kaybeden Kılıççı, bu sefer gittiğinde diğer yarışmacılarla şartlarının eşit olmadığını söyledi.

Konuk yarışmacı olarak adaya ilk gittiğinde yaşadığı duygularını aktaran Adem Kılıççı, Survivor Türkiye Yunanistan hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu;

Genel anlamda çekindiğim kimse olmadı. hepsiyle yarışmak ayrı heyecanlıydı. Ama yarışmacılarla aynı şartlarda değildik. Dominik’te stresliydim, kaybedip karizmayı çizdirmek istemedim açıkçası. Son şampiyon olarak üst üste kaybetseydim demoralize olurdum.

Duyguları tekrar yaşadım: Öte yandan Adem Kılıççı, sosyal medya hesabından da şu mesajı paylaşmıştı; İnsan bazen kelimelere dökemediği anlar için yaşamalı bu hayatta. 4 günlük kısa Survivor maceramda kelimelere dökemeyeceğim anları ve duyguları tekrar yaşama fırsatı buldum. Mücadele, kazanma hırsı, heyecan, dostluk, takım ruhu ve daha bir sürü duygu.

Peki Survivor yarışmasıyla adını tüm Türkiye’ye duyuran Adem Kılıççı kimdir?: Adem Kılıççı, 1986 tarihinde Ağrı’da doğdu. Fenerbahçe’de milli boksör olarak eğitim gören Kılıççı, Karapapak Türklerindendir. Kariyeri boyunca pek çok madalya kazanmıştır.

2004 yılında Dünya Boks Şampiyonası’nda Türkiye adına yarışan boksör gümüş madalya kazandı. 2007 yılında düzenlenmiş olan Dünya amatör Boks Şampiyonasında da bronz madalya almaya hak kazandı.

Akdeniz Oyunları’na da katılan Adem Kılıççı, gösterdiği performans sayesinde 2009 yılında yarışmalardan gümüş madalya ile ayrıldı. 2011 yılında Ankara’da düzenlenmiş olan Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda da katıldığı müsabakalar sonrasında gümüş madalya aldı.

2012 yılında gerçekleştirilen Londra Olimpiyatları’nda yapılan testler sonucunda kanında yasaklı maddeye rastlanan Adem Kılıççı, bundan dolayı Londra Olimpiyatları’ndan diskalifiye edildi. Olimpiyat müsabakaları sonucunda almış olduğu dereceler de iptal edildi.

2012 yılının ardından da 2013 yılında Akdeniz Oyunları’nda altın madalya almaya hak kazandı. Türk boksör, 2014-2015 Dünya Boks Federasyonu tarafından gerçekleştirilen APB Profesyonel Boks Liginde dünya şampiyonu olmuş ve Rio’da düzenlenecek Olimpiyatlar için katılım hakkı kazanmıştır. Fakat kanının içinde yasaklı madde tespit edilmesi nedeniyle Türk boksör Adem Kılıççı Rio’ya gidememiştir.

Survivor 2017’de finalde Ogeday Girişken’e kaybeden Kılıççı, Survivor 2018’de şampiyon olmuştur.

ETİKETLER: