SON TV

Suudi Dışişleri Bakanı: İddialar şok edici ve kabul edilemez

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Cemal Kaşıkçı cinayeti sebebiyle Veliaht Prens Selman’ın tahta çıkma sırasının değiştirilmesi yönünde kanaat oluştuğuna dair çıkan haberleri değerlendirdi. Cubeyr, haberleri “Şok edici ve kabul edilemez” bulduğunu belirtti

Suudi Dışişleri Bakanı: İddialar şok edici ve kabul edilemez

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle kraliyet ailesinde bazı isimlerin Veliaht Prens Selman’ın tahta çıkma sırasının değiştirilmesini önerdikleri yönünde çıkan haberleri değerlendirdi. Cubeyr, bu iddialar hakkında, “Şok edici ve kabul edilemez” ifadelerini kullandı. Bakan el-Cubeyr, “Bunlar saçma ve uygunsuz.” dedi.

HER SUUDİ İÇİN KIRMIZI ÇİZGİDİR…

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, ABD merkezli bir haber kanalına verdiği röportajda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı meselesi sebebi ile kraliyet ailesinde bazı isimlerin Veliaht Prens Selman’ın tahta çıkma sırasının değiştirilmesini önerdikleri yönünde uluslararası basına yansıyan haberleri değerlendirdi. Haberleri , “Şok edici ve kabul edilemez” olarak yorumlayan Bakan el-Cubeyr, “Bunlar saçma ve uygunsuz. Suudi Arabistan’ın liderliği Kral tarafından temsil edilir ve Veliaht Prens, kadın ya da erkek olsun, her Suudi için kırmızı çizgidir” ifadelerini kullandı.