SON TV

Tayvanlı hacker’den ilginç iddia: Zuckerberg’in Facebook sayfasını sileceğim

Tayvanlı “beyaz hacker” grubu, Mark Zuckerberg’in Facebook sayfasını 30 Eylül 2018 Pazar günü canlı yayında sileceklerini duyurdu

Tayvanlı hacker’den ilginç iddia: Zuckerberg’in Facebook sayfasını sileceğim

Tayvanlı Chang Chi-yuan’ın öncülük ettiği, “beyaz hacker” grubu,  Mark Zuckerberg’in  Facebook sayfasını sildikleri görüntüleri pazar günü Facebook Live üzerinden canlı yayınlayacaklarını açıkladı

Tayvanlı bir “beyaz hacker” grubu, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e meydan okudu. Tayvanlı ödül avcısı Chang Chi-yuan, Mark Zuckerberg’in Facebook sayfasını canlı yayında sileceklerini duyurdu. Chang Chi-yuan, Facebook üzerinden yayınladığı duyuruyla 30 Eylül 2018 Pazar günü gerçekleştirecekleri silme işlemi girişimini, sosyal ağın canlı yayın platformu Facebook Live üzerinden de canlı yayınlayacaklarını açıkladı.

EYLEM PAZAR GÜNÜ CANLI YAYINLANACAK

Facebook’ta 26 binden fazla takipçisi olan Chang Chi-yuan’ın başını çektiği grup, gerçekleştirecekleri eylemle ilgili ayrıntı vermedi. Yaptıkları paylaşımda, “Zuck’ın hesabının silinmesi canlı yayını” başlığını kullandı. Chang Chi-yuan, takipçilerine canlı yayını izlemek için online katılım çağrısı yaptı. Chi-yuan, eylemini Türkiye saatiyle bu pazar günü saat 13:00’te canlı olarak yayınlamayı planlıyor.

“BİRAZ PARA KAZANMAK İÇİN UĞRAŞIYORUM”

Şirket ve online platformların yazılım hatalarını bulup, bundan gelir elde eden bir ödül avcısı olan Chang Chi-yuan, “Ben hacker olmak istemiyorum, sadece sıkıldım ve biraz para kazanmak için uğraşıyorum” dedi.

“Zuckerberg’in Facebook hesabına canlı yayında saldıracak” başlığıyla uluslararası haber ajansı Bloomberg’in de yer verdiği bu girişime öncülük eden Tayvanlı Chang Chi-yuan’ın daha önce güvenlik açıklarını bularak bildiren kullanıcıların yarıştığı ve “Bug Bounty” adı verilen ödül avcılığı programlarında 8 defa özel katılımcı statüsünde yer almayı başardığı da ortaya çıktı.

İLK OLMAYACAK

Tayvanlı hacker, eğer bu pazar günü gerçekleştireceği hesap silme girişiminde başarılı olursa, aslında bu ilk olmayacak. Mark Zuckerberg’in Facebook hesabı 2011 yılında da ‘hack’lenmiş ve sosyal ağın CEO’sunun profilinde “Hack başlasın!” başlığıyla bir mesaj yayınlanmıştı.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: