SON TV

Tesla hisseleri ilk kez 2 bin doları aştı

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hisse senetleri, yüzde 6,5 artarak ilk kez 2 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

Tesla hisseleri ilk kez 2 bin doları aştı

Teknolojinin dahi çocuğu Elon Musk’ın elektrikli otomobil üretici firması Tesla, birden fazla elektrikli otomobil modeliyle yakaladığı başarılı satış rakamlarının yanı sıra hisseleriyle de başarıya ulaştı.

Yılın ikinci çeyreği için açıklanan 72 bin adetlik araç satışını 90 bin 650 araç satarak aşan Tesla, teknoloji piyasasında da rekabeti sürdürüyor. İşsizlik maaşı başvurularının yeniden 1 milyonu aştığı ABD’de endeksler düşüşle başlamasına karşın teknoloji hisseleri günü farklı kapatıyor.

KENDİ REKORUNU KIRDI

Geçtiğimiz günlerde Apple, ABD’nin ilk 2 trilyon doları aşan piyasa değerine ulaşmasının ardından şimdi de Tesla hisseleri, kendi rekorunu kırdı.

Apple, Facebook, Netflix, Alphabet ve Microsoft gibi şirketlerin hisseleri yüzde 2 değer kazanırken en büyük kârı Tesla yaptı. Tesla’nın hisse değeri yüzde 6,5 artttı ve ilk defa 2 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Son 1 yılda 250 dolar seviyelerinden 2 bin dolar seviyelerine çıkan Tesla, yüzde 800 artış gösterdi. Şirketin toplam değeri ise 382 milyar dolar seviyesinde.