SON TV

TİME dergisi Cemal Kaşıkçı’yı ‘Yılın Kişisi’ seçti!

TİME dergisi, öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı 'Yılın Kişisi' seçti. Dergi, Kaşıkçı ile birlikte baskı gören diğer gazetecileri de ödülün sahibi olarak ilan etti

TİME dergisi Cemal Kaşıkçı’yı ‘Yılın Kişisi’ seçti!

TİME dergisi, 2018’de ‘Yılın Kişisi’ tercihini açıkladı. Dergi, içlerinde Cemal Kaşıkçı’nın da olduğu baskı gören ve öldürülen gazetecileri Yılın Kişisi olarak seçti.

TİME, Cemal Kaşıkçı’nın yanı sıra, Maria Ressa, Wa Lone ve Kyaw Soe isimli gazetecilerin de Yılın Kişisi ünvanına layık görüldüğünü duyurdu.

TİME dergisinin editör kadrosu tarafından 1927’den bu yana her yıl, o yıla damga vuran iyi ya da kötü olaylarda yer alan isimlerden seçilen “yılın kişisi” unvanı veriliyor.

Derginin resmi internet sitesinde Cemal Kaşıkçı için şu ifadelere yer verildi:

“Verimli bir yorumcu ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı eleştiren bir isim olan gazeteci Cemal Kaşıkçı, en son 2 Ekim’de Suudi Arabistan’ın İstanbul’daki Başkonsolosluğuna girerken görüldü. Veliaht Prensin emriyle öldürüldüğüne inanılan Kaşıkçı cinayeti, uluslararası tepkiye ve Suudi rejiminin derinlemesine incelenmesine yol açtı.”

Kaşıkçı ve baskı gören gazetecilerin Yılın Kişisi unvanını kazanırken, ABD’de görülen Rusya soruşturmasının başındaki isim olan Özel Yetkili Savcı Robert Mueller ikinci sırayı aldı.

Habertürk

ETİKETLER: