SON TV

TMSF, Kırgızistan’da FETÖ’ye karşı hukuk mücadelesini kazandı

Kırgızistan’ın Bişkek şehrinde bulunan NT mağazasının sahibi bir başka FETÖ mensubuna sembolik bir meblağ ödeyerek muvazaalı şekilde devretti. TMSF Yönetimi, Kırgızistan mahkemelerinde muvazaalı satışın örgütün talimatıyla gerçekleştirildiğini öne sürerek yurtdışında hukuk mücadelesi başlattı. FETÖ’nün avukatları, mahkemeyi birçok yalanla oyaladı. Son duruşmada Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avukat İlhami Öztürk, FETÖ avukatlarının iddialarını tek tek belgelerle çürüttü. Kırgız Mahkemesi, TMSF’yi haklı buldu

TMSF, Kırgızistan’da FETÖ’ye karşı hukuk mücadelesini kazandı

FETÖ/PYD silahlı terör örgütüne ait olan Kaynak Holding’e Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından (TMSF) üç yıl önce kayyum atanmıştı. Kaynak Holding’in kitap, kırtasiye ve dağıtım şirketi NT’ye de bu kapsamda el konulmuştu. Bir yıl önce ise Türkiye’deki NT mağazalarının satışı sonucu devri gerçekleşmişti. Yurt dışındaki NT mağazaları için ise kayyum atanan Kaynak Holding yöneticileri hukuk mücadelesini sürdürüyordu.

KIRGIZİSTAN’DA HUKUK MÜCADELESİ BAŞLADI

15 Temmuz darbe girişimi sürecinde yurt dışındaki NT mağazalarını takibe alan Kaynak Holding, Kırgızistan’daki Bişkek şehrindeki NT’nin yüzde yüz hissedarı olduğu OsOO Kaynak Mağazası şaibeli bir şekilde bir başka FETÖ’cü kişiye devri yapıldı.

MUVAZAALI SATIŞ YAPTILAR

TMSF, hukuk dışı bir şekilde Kırgızistan’daki mağazanın bulunduğu binanın mülkiyetinin sembolik bir fiyatla devredildiğini öğrenince harekete geçti.

KIRGIZİSTAN’DA FETÖ’YE HUKUK DERSİ VERİLDİ

2016 yılında ise TMSF, Kırgız Mahkemesi’ne şaibeli bir devir teslim işleminin olduğunu belirterek devrin iptali için başvuruda bulundu. Bu süre içinde Kırgızistan’daki FETÖ yapılanmasının avukatları, mahkemeyi oyalama taktiği güttü. FETÖ avukatları, duruşmalarda Türkiye’nin Kırgız Mahkemesi’ne gönderdiği belgelerin sahte olduğu, şirketin Türkiye’de faal olmadığı yalanını dile getirdi.

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Öztürk

İLHAMİ ÖZTÜRK FETÖ AVUKATLARININ YALANLARINI ÇÖKERTTİ

Geçtiğimiz günlerdeki (29 Eylül) duruşmada ise TMSF tarafını temsilen Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avukat İlhami Öztürk, Kırgız Mahkemesi’nin duruşmasına katıldı. FETÖ avukatlarının iddialarını karşı savunma da çürüttü.

Avukat İlhami Öztürk, savunmasında şunları söyledi: “NT Türkiye’de hâlâ faaliyette. NT, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren terör örgütü FETÖ yapılanması ile bağlantılı olması nedeniyle şirketlerin TMSF tarafından atanan yönetim kurullarınca yönetiliyor.” Dedi. Ardından Kırgız Mahkemesi heyeti kararını açıkladı.

KIRGIZ MAHKEMESİ TMSF’Yİ HAKLI BULDU

FETÖ avukatlarının oyalama taktiği bu sefer tutmadı. Kırgız Mahkemesi, davalıların tüm savunmalarını usul ve esastan reddetti. Kanunlara aykırı yapılan devir işleminin geçersiz sayılarak şirket mülkiyetinin eski sahibi yani TMSF’ye verilmesine karar verdi.