SON TV

Trump’ın rüzgar tribünleri iddiası ‘şaka gibi’

ABD'nin her dakika olay çıkaran açıklamalarıyla meşhur başkanı Donald Trump, bu kez hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir teoriyi ortaya atarak herkesi şaşırttı.

Trump’ın rüzgar tribünleri iddiası ‘şaka gibi’

ABD’nin olaylı seçilen başkanı Donald Trump’tan tam da beklenilen biçimde bir iddia geldi. Her açıklamasıyla olay olan Trump bu kez rüzgar tribünleri ile ilgili bir iddiada bulundu ve bu herkes tarafından ‘şaka’ olarak yorumlandı.

ABD Başkanı Donald Trump, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir teoriyi ortaya atarak rüzgar türbinlerinin gürültüsünün kanser yaptığını iddia etti.

ABD Başkanı Donald Trump, rüzgar türbinlerinin gürültüsünün kanser yaptığını söyleyerek yeni bir gafa imza attı. Salı günü Washington’daki Cumhuriyetçiler’in düzenlediği bir yemekte konuşan Trump, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir teoriyi ortaya atarak rüzgar türbinlerinin gürültüsünün kanser yaptığını iddia etti. Cumhuriyetçi Senatör Chuck Grassley Trump’ın kanser açıklamasının “ahmakça” olduğu yorumunu yaptı. Kömür ve petrol endüstrisini savunan Trump, geçen hafta bir konuşmasında bir kadınla adam arasındaki diyaloğu taklit ederek “Kadın eşine, ‘Hayatım, televizyon izlemek istiyorum. Ama üç gündür rüzgar esmiyor. Bu yüzden televizyon izleyemiyorum hayatım. Lütfen söyle rüzgara essin’ diyor” şekilde alaycı bir tavırla rüzgar enerjisini eleştirmişti.

ETİKETLER: