SON TV

Trump’ın Twitter hesabı kapatılabilir

Twitter, kurallara uymadığı takdirde Trump'ın hesabının da kapatılabileceği duyurdu.

Trump’ın Twitter hesabı kapatılabilir

Twitter ABD Başkanı Donald Trump’ı uyardı. Kurallara uymadığı takdirde Trump’ın hesabının da kapatılabileceği bildirildi. Twitter’ı aktif kullanan Trump, tüm kararlarını Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla duyuruyor. Trump’ın kaba ifadeler tercih etmesini eleştirenler Trump’ın sosyal medya hesabının kapatılması talebinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, gerek iç, gerek dış politika konularında yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor. Twitter’dan yaptığı tepki çeken açıklamaları, görevden aldığı isimleri duyurması, siyasilere taktığı lakaplar, ABD medyasına eleştirileri nedeniyle kullanıcılar tarafından eleştiriliyor.

HESAPLARI ENGELLEMEMESİ İÇİN UYARILMIŞTI

Bir dönem Twitter’da kendisini eleştirenleri engellemesiyle bilinen ABD Başkanı, daha sonra seçilmiş bir lider ve hükümetin temsilcisi olduğu vurgulanarak ayrı görüşten oldukları gerekçesiyle vatandaşların dışlanamayacağı vurgusuyla, hesapları engellememesi yönünde uyarıyla karşılaşmıştı.

Sosyal medya kullanıcılarından gelen ‘Trump’ın Twitter hesabı kapatılsın’ çağrılarına, Twitter’ın hukuk biriminin başında bulunan Vijaya Gadde, Twitter’ın kurallarına uymaması halinde ABD Başkanı Donald Trump’ın da hesabının kapatılabileceği yönünde açıklama getirdi. Twitter daha önce ırkçılık ve şiddet içeren hesapların yanı sıra şiddete teşvik eden hesapların bazılarını kapatmıştı.

ETİKETLER: