SON TV

Trump’tan Brunson tweeti! İşte Trump’ın Brunson açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Rahip Brunson'un serbest bırakılması haberinin ardından twitter'dan bir açıklama paylaştı.

Trump’tan Brunson tweeti! İşte Trump’ın Brunson açıklaması

ABD Başkanı Trump, Brunson hakkındaki kararın açıklanmasının hemen ardından Twitter’dan üç paylaşım yaptı.

Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Hükümle birlikte yattığı süre göz önüne alınarak serbest bırakılan Brunson’ın ev hapsi ve yurtdışı yasağı kaldırıldı. HABERE GİT

Gelişme sonrası ABD Başkanı Trump’tan açıklamalar geldi. Kararın açıklanmasının hemen ardından Twitter hesabınından bir paylaşımda bulunan Trump, “Rahip Brunson hakkında çok sıkı çalıştık” ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump,rahip Brunson’un serbest bırakılmasının ardından ilk açıklamayı yaptı. Trump, twitter hesabından ‘Brunson için çok çalıştık’ şeklinde bir mesaj yayımladı.

Paylaştığı mesajda ‘Working very hard on Pastor Brunson!’ diyen Trump’ın ‘Pastor Brunson için çok çalıştık’ yazdığı görülüyor.

2. bir twit atan Trump açıklamasının devamında, “Düşüncelerim ve dualarım Pastör Brunson’la birlikte. Yakında eve güvenle dönmesini umuyoruz!” ifadelerini kullandı.

Trump sonrasında ise “Brunson az önce bırakıldı. Birazdan evde olacak” paylaşımını yaptı.

İşte Trump’ın Brunson için attığı twitler::

NELER OLDU?

İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan ABD’li rahip Andrew Craig Brunson için kararını verdi. Rahip Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi, ev hapsi ve yurtdışı yasağı kaldırıldı. Brunson’ın aldığı ceza yattığı hapis cezasına sayıldığı için serbest bırakılacak.

 

ETİKETLER: