SON TV

Trump’tan Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklama

ABD Başkanı Donald Trump, İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili bir açıklama daha yaptı

Trump’tan Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklama

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan  Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili açıklama yaptı

ABD Başkanı Trump, “Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili bu noktada hiçbir şey bilmiyorum. Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili Suudi yetkililerle konuşmadım ama bir noktada konuşacağım.” dedi.

TRUMP DÜN DE BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Trump, dün yaptığı açıklamada da “Bu konuda endişeliyim. Umarım mevzu bir an önce açıklığa kavuşur. Şu anda bu konuda kimse bir şey bilmiyor.” diye konuşmuştu.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğunda öldürüldüğü iddiası ABD’de tepkiye neden olmuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, “Konuyu yakından takip ediyoruz.” değerlendirmesi dışında bir yorum yapmazken, Washington Post Gazetesi Editörü Direktörü Fred Hiatt, “Cemal’in öldürüldüğü haberleri doğru ise bu korkunç ve akıl sır ermez bir fiildir.” ifadesini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kaşıkçı’nın kaybolmasına ilişkin son açıklamasında, “Başkonsolosluk yetkilileri ‘buradan çıktı’ demekle kendini kurtaramaz.” demişti.