SON TV

Trump’tan Fransa açıklaması: İnsanlar ‘Trump’ı istiyoruz’ sloganları atıyor

Fransa'da Sarı Yelekliler tarafından düzenlenen protestolar hakkında Twitter üzerinden açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, "İnsanlar, çevreyi korumak adına üçüncü dünya ülkelerine büyük meblağlar ödemek istemiyor. 'Trump'ı istiyoruz' sloganları atıyorlar. Fransa'yı seviyorum." dedi

Trump’tan Fransa açıklaması: İnsanlar ‘Trump’ı istiyoruz’ sloganları atıyor

ABD Başkanı Donald Trump, Fransa’yı kasıp kavuran Sarı Yelekliler tarafından düzenlenen protestolar hakkında sosyal medya  hesabından bir açıklama yaptı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,  Fransa’nın her yerinde protestolar ve kargaşanın hüküm sürdüğünü yazdı.

PARİS ANLAŞMASI İŞE YARAMADI

Paris Anlaşması’nın Paris için pek de işe yaramadığını ve Fransa’nın her yerinde protestolar ve kargaşa olduğunu belirten Trump, “İnsanlar, çevreyi korumak adına üçüncü dünya ülkelerine büyük meblağlar ödemek istemiyor. ‘Trump’ı istiyoruz’ sloganları atıyorlar. Fransa’yı seviyorum.” ifadelerini kullandı.

Fransa’da 17 Kasım’da başlayan gösteriler, son yılların en şiddetli protestosuna dönüştü. Göstericiler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan vergileri düşürmesini ve ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

Trump, Haziran 2017’de, ülkesini iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması’ndan çekme kararı aldığını açıklamıştı.

0/5 (0 Reviews)