SON TV

Trump’tan skandal Yeni Zelanda yorumu!

ABD Başkanı Donal Trump, dün Yeni Zelanda'da cuma namazı kılan müslümanlara yönelik gerçekleştirilen hain saldırı ile ilgili tepki çeken bir yorumda bulundu.

Trump’tan skandal Yeni Zelanda yorumu!

Dün Yeni Zelanda’da cuma namazı kılan müslümanlara yönelik bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Terör saldırısı ardından dünyanın birçok yerinden bu hain ve kalleş saldırıya yönelik tepki yorumları geldi. Çok sayıda ülke ve başkanının lanetlediği terör saldırısına ise Trump’tan aslında yadırganmayacak bir yorum geldi. Trump her zaman yaptığı gibi müslümanlara yönelik yapılan bu hain terör saldırısını kınamadı, lanetlemedi hatta terör bile demedi… ABD Başkanı Donal Trump saldırı ile ilgili sadece ‘Berbat bir şey’ yorumunu yaparak tüm dünyada tepki çekti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Yeni Zelanda’da gerçekleşen kanlı terör saldırısıyla ilgili olarak, “Berbat bir şey” değerlendirmesinde bulunması tepki çekti. Trump yaşanan büyük katliam için “Terör saldırısı” ifadesi kullanmadı…

ABD Başkanı Donald Trump, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin, “Berbat bir şey” değerlendirmesinde bulundu.

Trump, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine Yeni Zelanda’daki terör saldırısına ilişkin değerlendirme yaptı.

Saldırının “beyaz ırkçılık” söyleminin artışıyla ilgisinin olup olmadığıyla alakalı soruya Trump, “Bence hayır, çok ciddi sorunları olan küçük bir grup olduğunu düşünüyorum. Eğer Yeni Zelanda’da olanlara bakarsanız, muhtemelen durum budur. Konu hakkında henüz çok şey bilmiyorum.” yanıtını verdi.

Saldırıyı düzenleyenlerin yazdığı manifestoyu görmediğini dile getiren Trump, “Berbat bir hareket” demekle yetindi.

TERÖR İFADESİNİ KULLANAMADI!

Trump’ın saldırıyı “Berbat, berbat bir şey” sözleriyle tanımlarken “terör” kelimesini kullanmaması dikkati çekti.

Saldırıyla ilgili ilk açıklamasında Trump, “Müslüman” kelimesini kullanmamış, taziyede bulunmuştu.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde cuma namazı esnasında on dakika arayla iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda 49 kişi yaşamını yitirdi.

BU İLK SKANDALI DEĞİL

Las Vegas’ı kana bulayan Stephen Paddock için de “çok hasta ve deli” ifadelerini kullanan Trump, Teksas katliamını gerçekleştiren Devin Patrick Kelley için de “akıl sağlığı son derece bozuk, dengesiz” tanımlamasında bulunmuştu.

Trump, beyaz Amerikalıların gerçekleştirdiği saldırılar için “terör” ve “terörist” ifadelerini kullanmadığı için eleştiriliyordu.

0/5 (0 Reviews)