SON TV

Tuğba Özay’ın kafasına kuş pisledi! Instagram’da gündem oldu

Tescilli güzel Tuğba Özay, Instagram üzerinden paylaştığ fotoğrafla olay oldu.

Tuğba Özay’ın kafasına kuş pisledi! Instagram’da gündem oldu

Ünlü manken ve şarkıcı Tuğba Özay, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden bir fotoğraf kolajı paylaştı. Kafasında yavru bir kuş olduğu görülen Tuğba Özay, fotoğraf karelerinin birinde herkesi şaşırttı. Küçük kuşun kafasına pislediğini gösteren Özay bir de fotoğrafına yorum düştü.

Özay fotoğraf yorumunda şu satırları yazdı: “Oysa her şey çok güzel başlamıştı .. taaa ki kafama s..ç…. na dek”

İŞTE O FOTOĞRAF

Bilindiği gibi ünlü manken Tuğba Özay, sosyal medyayı aktif kullanan ünlülerden biri… Koronavirüs sürecinde çok sayıda canlı yayın yapan Tuğba Özay, paylaştığı her fotoğrafla gündem olmayı başarıyor. Özay’ın Instagram üzerinden 755 bin takipçisi bulunuyor.

10 Şubat 1978 yılında İzmir’de doğan Tuğba Özay, 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçildi.
Mankenliğe 1994’de bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı “Sonradan Görmeler” televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır.

1995’de Miss Model of Turkey seçilmiş, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır. 1996’da Paris’te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye’ye dönmüş, ancak yine de aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmiştir.

1996 sonrası kariyerinin temel taşları şu şekilde sıralanabilir:

1997’de Mahsun Kırmızıgül ile “Hemşerim” TV dizisinde oynamış, “Aynalı Tahir” TV dizisinde bir yardımcı rol üstlenmştir.

1998’de bir özel TV kanalında otomobil dünyası temalı bir program sunmuştur.

1999’de “Çiçek Taksi” TV dizisinde oynamıştır.

Sonraki yıllarda, “Zehirli Çiçek”, “Yapayalnız” ve “Bizim Otel” gibi TV dizilerinde önemli roller almıştır.

Mehmet Ali Erbil ile Çarkıfelek programını sunması kariyerinde belirleyici bir aşama olmuştur.

2001 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde en iyi manken-model seçilmiştir.

Ferhan Şensoy’un sahneye koyduğu “Dün Gece Ormanda Çok Komik Bir şey Oldu” oyunu ile öğrencilik yıllarının aşkı tiyatroya dönüş yapmıştır.

Tuğba Özay hareketli özel hayatı ile de Türk magazin basınının gözdeleri arasında yer almaktadır.

Ağustos 2007 – Ocak 2008 tarihleri arasındaki hapishane günlerinin anılarını Haziran 2008’de “Bedel” adı altında kitaplaştırdı.