SON TV

Türk Polis teşkilatının beklediği atamalar açıklandı

Türk Polis Teşkilat’ın merakla beklediği 2023 yılı genel atamalarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü, 28 bin kahraman polisin atama ve yer değiştirme işlemlerini tüm detayları düşünülerek sonuçlanırken yüzde 82’si birinci ve ikinci tercihlerine atandı.

Türk Polis teşkilatının beklediği atamalar açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanlığı, 2023 yılı genel atama çalışmalarının personelin moral ve motivasyonunu artıracak tüm detaylar düşünülerek tamamlandı.

ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Türk polis teşkilatında atamaya başvuran 28 bin personelin yüzde 82’si birinci ve ikinci tercihlerine atandı. Nisan ayından bu yana, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il de yakınlarını kaybeden ya da depremden etkilenen yaklaşık 10 bin polisin de tayini tercihleri doğrultusunda yapıldı. Boşalan yerlere yeni atamalar gerçekleştirildi.

BAKAN YERLİKAYA DUYURDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, teşkilat mensuplarının beklediği genel atama sonuçlarını ilk duyuran oldu. Yerlikaya,” 2023 yılı genel atamaları, ülkemiz ve milletimiz ile halkımızın huzur ve güvenliğinin teminatı, kahraman emniyet teşkilatımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.