SON TV

Türkiye’deki dolar oyununu nasıl bozabiliriz? Avukat Nuran Akçael açıkladı

Tüketici Hakları Uzmanı Avukat Nuran Akçael açıkladı: "Bankalardan kredi çekip dövize yatırmaktan vazgeçelim"

Türkiye’deki dolar oyununu nasıl bozabiliriz? Avukat Nuran Akçael açıkladı
SON TV HABER MERKEZİ – Tüketici Hakları Uzmanı Avukat Nuran Akçael, dolar üzerinden Türkiye’ye yönelik saldırılara karşı Türk vatandaşlarının üzerine düşeni anlattı. Akçael, “Bankalardan kredi çekip dövize yatırmaktan vazgeçelim. Hiçbir şekilde Dolara hücum etmeyelim” dedi.

“Dün gece 12 Ağustos 2018’de Türkiye’ye yönelik ekonomik bir operasyon yapıldı. Bu operasyon yurt içi kaynaklı değildi. Yani sanayicilerimiz ya da iş adamlarımız dövize hücum etmedi.

“OPERASYON MERKEZİ LONDRA”

Operasyon merkezleri Londra! Hong Kong ve Singapur’du. Londra’da piyasalar ve bankalar kapalıydı ama bir süreliğine tüm ekranlar açıldı ve Türkiye saati ile 20’de operasyon başlatıldı.

“VATANDAŞLAR OLARAK BİZ DE…”

Nuran AKÇAEL

Bu operasyon tümü ile ABD ve İngiltere’nin kontrolünde doğudan gerçekleşti. Bu durumda hükümetin alacağı tedbirler var ama vatandaşlar olarak bizim de yapmamız gerekenler var.

NE YAPMALIYIZ?

Hükümetin alacağı tedbirler uzun ve orta vadede etkisini gösterebilir bu nedenle biz ülke vatandaşları olarak bankalardan kredi çekip dövize yatırmaktan vazgeçelim. Hiçbir şekilde Dolara hücum etmeyelim hele de bu para birimleri ile iş yapmıyorsak. Kısaca para ile para kazanmak için spekülatif hareketlere kalkışmayalım.

Bankadaki döviz mevduatımızı çekip yastık altına koymayalım. Bu bankaların para likiditesini kısar bankacılık sistemini zor duruma sokar.

Ülkede yatırımlar durur işsizlik baş gösterir bu nedenle soğukkanlı bir şekilde bir duruş sergilememiz ve devletimize destek olmamız gerek.

“KURU SABİTLEMEZ”

Devlet kimsenin dövizine el koymaz ya da liberal ekonomi kuralları dışına çıkıp kuru sabitlemez. Biz daha önceki krizleri nasıl atlattı isek bu krizi de öyle atlatacağız müsterih olun ve lütfen direnç gösterin.”

DOLARDAKİ ARTIŞ SİZİ KORKUTMASIN-TIKLA OKU

Dolardaki artış sizi korkutmasın! Avukat Nuran Akçael açıkladı!

ETİKETLER: