SON TV

Tuzla’da akılalmaz vahşet! Sokak hayvanlarını kesip yiyordu… Köpeği boğazlarken yakalandı!

İstanbul Tuzla'dan gelen son dakika haberi adeta kan dondurdu! Fatma Ç. isimli kadının sokak hayvanlarını kesip yediği ortaya çıktı! Fatma Ç., bir sokak köpeğinin boğazına bıçak dayadığı sırada hayvanın acı çığlıklarını duyan vatandaşlar hemen polis ekiplerine haber verdi. Bu insanlık dışı davranışın sahibi kadın gözaltına alındı! İşte kan donduran son dakika haberinin detayları...

Tuzla’da akılalmaz vahşet! Sokak hayvanlarını kesip yiyordu… Köpeği boğazlarken yakalandı!

Günün son dakika haberi akıllara durgunluk veren cinsten! Köpek, kedi ve kaplumbağa gibi hayvanları kesip yediği ortaya çıkan Fatma Ç. isimli kadın son olarak Tuzla’da bir sokak köpeğinin boğazına bıçak sapladı, çaresiz hayvanın çığlıklarına gelen vatandaşlar sapkın kişiyi polise ihbar etti. Orhanlı Polis Karakolu ekipleri tarafından gözaltına alınan Fatma Ç., akıl sağlığı kontrolü için hastaneye yatırıldı.

İstanbul Tuzla’da iki yıldır sokak hayvanlarını kesip yiyen Fatma Ç. önceki gün de bir sokak köpeğini kendine kurban seçti. Fatma Ç. sokak köpeğinin boğazına bıçak sapladığı sırada, hayvanın acı çığlıklarını duyan vatandaşlar harekete geçti. Yakalanacağını anlayınca kaçan Fatma Ç., Orhanlı Polis Karakolu ekibi tarafından gözaltına alındı. Kan kaybeden yaralı köpek ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde tedaviye alındı. Fatma Ç. ile birlikte vasisinin de gözaltına alındığı öğrenilirken, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda hakim karşısına çıkarılan saldırgan, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

HASTANEYE SEVK

Fatma Ç.’nin akıl sağlığı kontrollerinin yapılması kararıyla 21 günlüğüne hastaneye yatırılacağı bildirildi. Daha önce de kedi, köpek ve kaplumbağa gibi hayvanları katledip yiyen Fatma Ç., bir süredir Tuzla’da korku saçıyordu. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Fatma Ç.’yi sokaklarda elinde bıçakla ne yapacağı belli olmayan bir tehlike olarak niteledi. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) Başkanı Erman Paçalı da “Bu, 2016 yılından bu yana yaşanan kaçıncı olay bilmiyoruz ama onlarca vukuatı olduğunu biliyoruz. Sokakta, parkta, okulların bahçelerinde yakaladığı sokak hayvanlarını bıçağını çıkartıp doğramaya başlıyor.” dedi.

Kaynak: Milliyet