SON TV

Ümitcan Uygun’un ailesi tarafından hedef gösterilen Müge Anlı’dan ilk açıklama

Aleyna Çakır'ın ölü bulunmasının ardından şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan ve daha sonra serbest kalan Ümitcan Uygun'un annesi de şüpheli şekilde ölü bulundu. Uygun ailesinin hedef gösterdiği sunucu Müge Anlı, açıklamada bulundu.

Ümitcan Uygun’un ailesi tarafından hedef gösterilen Müge Anlı’dan ilk açıklama

Türkiye’nin günlerdir konuştuğu ve yakından takip edilen Aleyna Çakır’un şüpheli ölümünün ardından olaya ilişkin çarpıcı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında anbean tüm detaylar paylaşılıyor. Aleyna Çakır’ın ölü bulunmasının ardından sevgilisi olan Ümitcan Uygun şüpheli sıfatı ile gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Aleyna Çakır’ın ailesi ise Müge Anlı’ya katılarak Ümitcan Uygun’u işaret etmişti.

ÜMİTCAN UYGUN’UN ANNESİ GÜLAY UYGUN’UN ŞÜPHELİ ÖLÜMÜ!

Müge Anlı’nın canlı yayınına katılan bir tanık, Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un yurtta çocuk eğitmenliği yaptığını, 18 yaşına gelen genç kızları ise gece hayatına yönlendirdiği iddiasında bulunmuştu.

Gözlerin çerildiği anne Gülay Uygun, önceki gece Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan boş bir arazide silahla vurulmuş hâlde ölü olarak bulundu.

Ümitcan Uygun ve ailesi, anne Gülay Uygun’un intihar mektubu bırakarak intiharının sorumlusunun Müge Anlı olduğunu iddia ederek Müge Anlı’yı hedef gösterdi. Başarılı sunucu Anlı, konuya ilişkin ilk açıklamasını programında yaptı.

MÜGE ANLI’DAN İLK AÇIKLAMA

ATV’de yayınlanan programında konuşan Müge Anlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Allah rahmet eylesin. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili.

Hatta 2 gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, ‘Rahmetli hanım bize WhatsApp grubu kurdu. ‘Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin’ diye yazdı.” dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.

Hep böyle bir tehdit var. Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum. Ben gazeteciyim. Hiç kimsenin tarafı değilim. Ne anneyi-babayı tanırım, ne Ümitcan’ı tanırım. Ne hanımefendinin adını ne fotoğrafını vermişim. Röportajları yayınlama durumum olmasına rağmen kurumları zedelemek adına yayınlamadım. Ben tarafsızım. Benim kalbime Rabbim ne verdiyse ben kalbimin doğrusunda gitmeye çalışıyorum. Allah gönlümü biliyor.

Bu yayına başladığımdan beri de hep aynı şeyi söylüyorum. Ne söylerseniz söyleyin, ne yaparsanız yapın ben bu yolumdan dönmeyeceğim. Kim ne kadar tehdit ederse etsin benim için önemli olan Aleyna’nın o gece intihar etmesi ya da öldürülmüş olması Adli Tıptan gelecek rapora bağlıdır. O ayrı bir konudur. Ama onlarca genç kızın şantaj ve tehditle, dayakla kötü yollara sürüklenmesi ve onların üzerinden para kazanılması doğru bir şey değildir ve bunların cezalandırılması gerekiyor. Ne söylerseniz söyleyin. Ben bunu söylemeye devam edeceğim. Başka Aleyna’lar ölsün istemiyorum.

Bu bir yıldırma politikası, biliyorum. Keşke hanımefendi hayatta olsaydı. O kadar üzüldüm ki… Keşke hanımefendi bizi arayıp ‘Yüzleşebilirim o kızlarla’ deseydi. Ben hanımefendiyi bilmem. Konuyu devlete bıraktım, gerekli soruşturma açıldı.

3.5 aydır neredeyse tüm medya kuruluşlarında oğlu hakkında bu haberler yapıldı. Tüm bunlar yaşanırken psikolojisi gayet sağlam kalan bir hanımefendi, soruşturma başlatılınca mı intihar eder? Neden intihar etsin? Bunun için hiçbir gerekçe yok. O yüzden ben bu konunun da araştırılacağından eminim.

Aleyna intihar mı etti öldürüldü mü diye konuşurken, ikinci hanımefendi de aynı şekilde hayata gözlerini yumdu.

Bu işin peşini bırakmayacağız.

Ümitcan Uygun’un ailesi tarafından tehdit edilen ve hedef gösterilen Müge Anlı, Uygun ailesinin kameralar karşısında yaptığı açıklamayı yayınladı ve ardından şu sözleri kullandı:

Senin eşin, bir söze kendini vuruyor. Senin söylemine göre… Ama başka kadınlar dayak atılıp canlı yayına çıkarlarsa yaşamına devam etmek zorundalar mı? Keşke bu tavrı Aleyna şiddet görürken oğluna da gösterseydin. Allah rahmet eylesin sana; ama keşke o tavrı o zaman da gösterseydin. Ben senin de karşında değilim. Herkes gerçeği biliyor, herkes gerçeği dakika dakika burada izledi.”

KAMUOYUNDAN DESTEK MESAJLARI YAĞDI

Öte yandan; Müge Anlı hakkında yapılan ithamlara vatandaşlardan çok sert tepkiler geldi. Gülay Uygun’un ölümünü şüpheli olarak nitelendiren vatandaşlar, çeşitli sosyal medya mecralarında Müge Anlı’ya binlerce destek mesajları gönderdi.

Kaynak: Sabah – Sema Alim Dalgıç