SON TV

Ünlü avukat Murat Sultansu’dan CHP’li belediyeye tepki

Ünlü avukat Murat Sultansu, avukatlık bürosunun bulunduğu ve 2016 yılından bu yana kullandığı ofisiyle ilgili Maltepe Belediyesi’nden kendisine gelen mesajla büyük bir şaşkınlık yaşadı. Duruma tepki gösteren Sultansu, belediyeye zehir zemberek bir yazıyla tepki gösterdi.

Ünlü avukat Murat Sultansu’dan CHP’li belediyeye tepki

Ünlü avukat Murat Sultansu, geçtiğimiz günlerde kullandığı GSM numarasına gelen bir mesajla şoke oldu. Maltepe Belediyesi’nin resmi GSM numarasından gelen mesajda “Murat bey, 01/01/2015 tarihinde … ada … parselde bulunan 1 numaralı bağımsız bölümün Avukat Bürosu olarak kullanıldığı tespit edildiğinden kurumumuza gelerek beyan değişikliği yapmanız gerekmektedir” yazıyordu.

2016 yılının Mayıs ayından bu yana taşınmazı avukatlık ofisi olarak kullanan Sultansu, gelen mesaj ardından CHP’li belediyeye sert tepki gösterdi. Avukat Sultansu, Maltepe Belediye Başkanlığı’na gönderilmek üzere kaleme aldığı yazısında, bu taşınmazı 5 Mayıs 2016’dan itibaren avukatlık bürosu olarak kullandığını, Çevre Temizlik Vergisi, Tabela Vergisi ve Emlak Vergisi’ni yasalar ve mevzuata uygun olarak ödediğini belirtti.

Avukat Murat Sultansu: Kiracı bulamadıkları ofislerine aidat ödüyorlar! – Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Turktime Haber Portalı

HİTAP ŞEKLİNE SERT TEPKİ

Öte yandan Sultansu, gelen mesajdaki ‘Muray Bey naber’ gibi hitapla yazılan ifadeye dikkat çekerek “Mesaj atacağınıza telefon açıp ‘kanka naber ya, bir belediyeye uğra da bağımsız bölüm bir mi üç mü neyse bir bakalım, altı yıldır orada avukatlık bürosunun olduğunu fark edememişiz, gel de beyan değişikliği yapalım, aslında yine anlamazdık da Genel Merkezden, ‘bu avukat bizim belediyelerle çok uğraşıyor, şuna sıkıntı verin’ talimatı gelmeseydi yine görmezdik ama sen bir gel beyan değişikliği yapalım’ deseydiniz daha samimi olurdu. Ben de bu kadar tepki vermezdim” ifadelerini kullandı.

Avukat Murat Sultansu: Kiracı bulamadıkları ofislerine aidat ödüyorlar! – Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Turktime Haber Portalı

“YANLIŞ BİLDİKLERİNİZİ DÜZELTİN”

Yazıda, “Sisteminizden bu ödemeleri görebilirsiniz” diyen Sultansu, “Yanlış bildiklerinizi düzeltin, bilgilerinizi güncelleyin. Akabinde yapılması gereken beyan değişikliği varsa buyurun yapın, bu uygulamanın salt şahsıma yönelik olmadığı konusunda da Maltepe’de faaliyet gösteren diğer avukatlara da yaptığınız işlemleri emsal göstererek şahsımı bilgilendirin” dedi.

Avukat Sultansu’nun yazısı sonrası Maltepe Belediyesi’nin adımı merakla bekleniyor.

Maltepe Belediyesi Görevlendirmeleri Belli Oldu