SON TV

Yabancı hırsızlar kıskıvrak yakalandı

Yabancı hırsızlar kıskıvrak yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

22.03.2020 tarihi saat: 16.30 sıralarında İlimiz Fatih ilçesi Hobyar Mahallesi Reşadiye Caddesi üzerinde durumlarından şüphelenilen yabancı uyruklu 2 şahıs takibe alınmış, şahısların sırt çantalı vatandaşları birbirlerine göstererek işaretleştikleri ve Galata Köprüsü üzerinde de bu hareketlerine devam ettikleri belirlendi.

Takibe devam edilen şahıslar Karaköy durağından tramvaya binerek Sultanahmet’te indikleri esnada durdurularak yakalanmış, yapılan araştırmalarda yakalanan Bosna Hersek uyruklu Elvisa O. (32) ve Elvira R. (31) isimli şüpheli şahısların; 15.03.2020 tarihinde ilimiz Fatih ilçesi Eminönü semtinde Ayla A. isimli kadın şahsın bir işyeri önünde alışveriş kuyruğunda bulunduğu sırada çantasından cüzdanının çalınması neticesinde meydana gelen “Açıktan Hırsızlık” konusunun faili oldukları tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili yakalanan Elvisa O. ve Elvira R. isimli şahısların aynı konudan (1) suç kayıtları bulunduğu belirlenmiş, 23.03.2020 tarihinde adli makamlara sevk edilen şahıslar hakkında adli kontrol hükümleri uygulandı.