SON TV

Yargıda Birlik’ten Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a ziyaret. Gündem Hakim ve Savcı maaşları

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Yargıtay üyesi Ali Nevzat Açıkgöz ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Heyetin gündeminde yargıda sorunlar, çözüm önerileri ve 1. Dereceki Hakim ve Savcılar ile yargı personel maaşları vardı. İşte o toplantının perde arkası.

Yargıda Birlik’ten Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a ziyaret. Gündem Hakim ve Savcı maaşları

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Yargıtay üyesi Ali Nevzat Açıkgöz, dernek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TOPLANTIYA BAKAN YARDIMCILARI İLE PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ DE KATILDI
Heyetin bakan Yılmaz Tunç’a gerçekleştirdiği ziyarette Adalet Bakan yardımcıları Hasan Yılmaz, Akın Gürlek, Zekeriya Birkan ve Yakup Moğul ile Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu da bulundu.

SORUNLARI DİLE GETİRDİLER
Yargıda Birlik Derneği Başkanı Ali Nevzat Açıkgöz beraberindeki heyetle birlikte yargıdaki sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirdiği öğrenildi. Toplantının perde arkasına SONTV ulaştı.

MAAŞ SORUNUNA BAKAN TUNÇ’TAN DESTEK
Yargıtay üyelerine yapılan son zamların ilk derece de görev yapan hakim ve savcıları mutsuz etmişti. Özellikle büyükşehirlerde görevli hakim savcıların ekonomik zorlukla mücadele ettiği konuşulanlar arasında olduğu öğrenildi. 1 saat süren görüşmede 1. Derecede görev yapan Hakim ve Savcılar ile yargı personelinin maaşlarının da konuşulduğu öğrenildi.
Bakan Tunç’un bu konuda tüm desteği vereceğini belirttiği öğrenildi.